SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-08-2021 17:48   Güncelleme : 18-08-2021 17:48

Erdemli’de Sağlık Ekipleri Aşı İçin Engel Tanımıyor

Erdemli İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil aşı ekipleri, yeni tip Koronavirüs ile mücadele kapsamında, mesai mefhumu gözetmeksizin uzak kırsal mahallerde yoğun aşılama çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Erdemli’de Sağlık Ekipleri Aşı İçin Engel Tanımıyor

Erdemlinin kırsalda bulunan mahallelerinin muhtarlarıyla koordineli bir şekilde çalışarak kırsal mahallelere giden Erdemli İlçe Sağlık Müdürlüğü aşı ekipleri, sağlık kuruluşlarına ulaşma imkânı ve zamanı bulunmayan, hiç aşı olmayan ya da ikinci doz aşısını yaptıramayan vatandaşların ayağına giderek aşı yapılmasını sağlıyor.

Mahalle muhtarları ve ailelerle irtibata geçen, günün ilk saatlerinde dağ taş demeden zorlu yolları aşarak ilçeye bağlı yüksek rakımlı ve uzak mahallelere giden ekipler, aşıladıkları vatandaşların ilgisiyle moral buluyor. Gittikleri mahallelerde karşılaştıkları vatandaşları aşı olma konusunda ve koronavirüs bulaşı tedbirleri konusunda da bilgilendiren ekiplerin en önemli sorununun zorlu yol ve arazi şartlarında kişileri aşı sistemine kayıt yapmak amacıyla ihtiyaç duydukları internet şebekelerinin sağlıklı çekmemesi oluşturuyor. Günlük kırsalda 3 ile 5 mahalleye giden ve her gün yüzlerce kişiye aşı uygulayan Erdemli İlçe sağlık müdürlüğü aşı ekiplerinin bu gayreti halktan büyük bir takdir topluyor.  

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin