GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2021 16:56   Güncelleme : 16-08-2021 17:07

Erdemli Yörüklerinden Manavgat’a 358 Küçükbaş Desteği

Erdemli Yörükleri “Toros Dağları’nda Yörüklerin dumanı tütüyor” dediler, yangından zarar gören vatandaşlarımız için 358 küçükbaş hayvanı yangın bölgesine gönderdiler. Mersin Erdemli ’de Belediye tarafından koordine edilen yardım kampanyasına Yörükler tam destek verdi.

Erdemli Yörüklerinden Manavgat’a 358 Küçükbaş Desteği

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından Yangında hayvanları zarar gören vatandaşlara yönelik yardım kampanyasına Erdemli Belediyesi’nin koordinatörlüğünde seferber olan Erdemli Yörükleri 358 küçükbaş,  bir tane büyük baş hayvan olmak üzere toplamda 359 hayvan toplandı.

Yardım kampanyası kapsamında toplanan hayvanlar düzenlenen programda dualarla uğurlandı. Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde oluşturulan hayvanlar koordinasyon merkezine teslim edildi.  Yangında zarar gören vatandaşlarımıza koordinasyon merkez üzerinden dağıtım yapılıyor.  Dağıtımlara ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlık ediyor.

Yardım kampanyasına Yörüklerin yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, " Manavgat’ta,  Antalya’da,  Muğla’da yangından zarar gören insanlarımızın zararlarını karşılamak adına genel başkanımızın talimatıyla, Erdemli halkının teveccühü ile Erdemli halkının desteği ile 358 tane küçükbaş hayvanımızı, bir tanede büyükbaş hayvanımızı biraz sonra İnşallah Manavgat'a yolladık. Orada zarar gören insanlarımızın zararları en güzel şekilde en iyi şekilde karşılanacak. Malumunuz hain eller ülkemizin kaynaklarını yok etmeye çalışıyor, ülkemizi bedbaht etmeye çalışıyorlar ama bunu asla başaramayacaklar. Tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi milletimiz topyekûn hain ellere karşı mücadelesini sürdürüyor” diye konuştu.

Türk milletinin birlikte olduğuna dikkat çeken Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Acılar paylaştıkça azalır. Sevinçler paylaştıkça çoğalır. Bu günde yaşadığımız bu doğal afetlerde,  Türk milleti acıları paylaşarak azaltıyor.  Sayın Genel Başkanımızın yaptığı çağrıya çok büyük bir destek veren ben Erdemli’nin kadirşinas halkına ve buna öncülük eden Belediye Başkanımıza ve bütün emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu

Mersin Erdemli’nin duyarlığına dikkat çeken Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, "Bu kamyonların içerisinde Erdemli vatandaşımızın, Mersin vatandaşlarımızın iyilikseverliği,  samimiyeti, duası, muhabbeti, kardeşliği, kadirşinaslığı oraya gidecektir. Bu bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Devletimiz,  milletimiz el ele gönül gönüle bu zor günleri kara günleri hep birlikte aşacaktır" diye konuştu.

“Erdemli’ den Antalya’ya “

Erdemli Belediyesi ekipleri,  yardım kampanyası kapsamında toplanan hayvanları,  Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde kurulan koordinasyon merkezine teslim etti.  Yapılan yardımdan dolayı mutlu olduklarını ifade eden MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, “ Manavgatlı hemşerilerimizi yaralarının sarılması noktasında, 2 Ağustos 2021 tarihinde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin talimatıyla yangın zedelere yardım kampanyası başlamıştı. Bu yardım kampanyası ile ilgili olarak, çevre illerden çevre kentlerden,  bizlere hayvan yardımı geldi. Bu noktada Mersin bölgemizden Erdemli’ den Yörüklerden birçok hayvan yardımı geldi. Bu vesileyle Mersin’de ki bütün hemşehrilerimize,  bu kampanyaya destek veren,  gönlü geniş yüreği geniş, Yörük Türkmen şehri Mersin’ e selamlarımızı ve şükranlarımızı iletiyoruz. Allah razı olsun” 

Erdemli Belediyesi önünde yapılan uğurlama programına, Milletvekili Baki Şimşek, Milletvekili Olcay Kılavuz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  MHP MKYK Üyesi Serdar Soydan,  MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli,  Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Murat Sezer,  MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin ve Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Behçet Yıldız katıldı.