EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-07-2021 20:22   Güncelleme : 30-07-2021 20:22

Akdeniz’den Galatasaray’a Bir Başarı Öyküsü

Erdemli Akdeniz Ortaokulu LGS sınavında başarının tesadüfi olmadığını gösterdi. Mehmet Arda Aydın adlı öğrencisi birçok öğrencinin hayalindeki okul olan Galatasaray Anadolu Lisesini tek tercihle kazandı.

Akdeniz’den Galatasaray’a Bir Başarı Öyküsü

Aydın, Galatasaray Anadolu Lisesini kazandığı haberini çay bahçesinde çay toplarken aldı. Akdeniz Ortaokulu eğitimde yine farkını ortaya koyarak ilçenin en başarılı okullarının başında yer almayı başardı ve zirvedeki yerini korudu. Akdeniz Ortaokulu Müdürü Uğur Türkmen liselere öğrenci yerleştirmedeki başarı oranının yüzde 94 olduğunu bildirdi.

Okullarından mezun olan Mehmet Arda Aydın öğrencilerinin Galatasaray Anadolu Lisesini kazanmasının gurur vesilesi olduğunu belirterek başarısından dolayı öğrencisini ve öğretmen ve okul aile birliği yönetimini ve velisini tebrik etti.

Türkmen Erdemli Ajansa yaptığı açıklamada, 2021 yılı LGS ( liselere geçiş sınavı ) yerleştirme sonuçlarına göre okullarından mezun olan  159 öğrencinin sınava katıldığını, sınava giren öğrencilerden  53’ünün nitelikli okullara, 96’tı öğrencinin ise yerel yerleştirme ile öğrenci alan Liselere yerleştiğini kaydetti.

Liselere yerleştirme sonuçlarına göre nitelikli okul kazanan öğrenci dağılımlarının ise şöyle sıralandığını ifade eden Uğur Türkmen,

1 öğrencinin Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Anadolu Lisesine,

4 öğrencinin Mersin Yahya Akel Fen Lisesine,

6 öğrencinin Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesine,

2 öğrencinin İçel Anadolu Lisesine,

2 öğrencinin 75. Yıl Fen Lisesine,

8 öğrencinin Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesine,

2 öğrencinin Silifke Fen Lisesine,

1 öğrencinin Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesine,

22 öğrencinin Erdemli Anadolu Lisesine,

2 öğrencinin Erdemli Proje İmam Hatip Lisesine,

1 öğrencinin Karaman- Sosyal Bilimler Lisesine,

1 öğrencinin Toroslar/ Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine,

1 öğrencinin Mersin Deniz Ticaret Lisesine,

2 öğrencinin Mersin Spor Lisesine yerleşti.

Nitelikli okul kazandırma oranlarının yüzde 33 olarak gerçekleştiğini vurgulayan okul müdürü Türkmen, ‘’Okulumuzun liselere öğrenci yerleştirme oranı yüzde 94 olarak gerçekleşmiştir. Öğrencilerimizi ve ailelerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Bu başarıda emeği  geçen tüm öğretmenlerimize, personellerimize, okul aile birliği yönetim kurulumuza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim’’ diye başarının tesadüfi olmadığını dile getirdi.

Akdeniz Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Adem Koşar ise okullarından mezun olarak Galatasaray Anadolu Lisesini tek tercihle kazanan Mehmet Arda Aydın’ı, okul yönetimini ve ailesini tebrik etti.

Galatasaray Anadolu lisesini tek tercihle kazanan Mehmet Arda Aydın ise istediği okulu kazanmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Erdemli Ajans muhabirine başarıya ulaşmanın yollarını anlatan Mehmet Arda Aydın, birinci ders yılında günde 4 saat, ikinci ders yılında ise günlük 6 saat ders çalıştığını belirterek, ‘’İstanbul Galatasaray Anadolu Lisesi’ni kazanmamı Giresunda çay bahçesinde çalışırken öğrendim. Şu an en mutlu insan benim. Benim tek tercihim olan Galatasaray Lisesini kazanmamda emeği geçen başta öğretmenlerime, okul yönetimine, aileme, okul aile birliği yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Başarının anahtarı çok çalışmaktan geçiyor ben ve diğer arkadaşlarımın başarısı çok çalışmakla mümkün olmuştur’’ şeklinde dile getirdi.