Çiftçilere vakıf yardımı
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÇiftçilere vakıf yardımı

Erdemli ilçe Kaymakamı Muhittin Pamuk, geçtiğimiz günlerde aşırı yağmur ve kardan yağışından dolayı seraları zarar gören 111 çiftçiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından 112 bin liralık nakdi yardım yapıldığını açıkladı.

Çiftçilere vakıf yardımı
Bu içerik 2281 kez okundu.

Kaymakam Muhittin Pamuk, Erdemli Ziraat Odası (EZO)’nun haftalık meclis toplantısına katılarak çiftçiler adına oda yönetimine  geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Pamuk burada yaptığı konuşmasında, ‘’Geçtiğimiz günlerde etkili olan şiddetli yağmur ve kar yağışından dolayı seraları zarar gören 111 çiftçimizin durumunu  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğüne bildirmiştik genel müdürlük çiftçilerimize  ödenmek üzere 112 bin lira aktardı. Bu para kesinlikle zararı tazmin etmek değil yaralarına merhem olmak içindir’’ dedi.

İlçemiz genelinde kar yağışı nedeniyle seraları ve ürünleri zarar gören bütün çiftçilerimize geçmiş olsun diliyorum diyen Pamuk, ‘’İnşallah bir daha böyle üzücü olaylarla karşılaşmayız. Çiftçilerimiz daha büyük zararlarla karşılaşmaması için sera ve benzeri üretim alanlarını sigorta yapmalarında fayda vardır. Sigortalı olduğu zaman çiftçilerimiz hiç olmazsa büyük bir kayıp yaşamaz ve sigorta sayesinde büyük masraflardan kurtulur. Çiftçilerimizden bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ve Ziraat Odası Meclis Başkanı Ahmet Çalışkaner ise kaymakam Muhittin Pamuk’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, çiftçilerin TARSİM sigortasına başvurmalarını istedi.

İlçe genelinde sera ve ürünlerde zarar gören 111 çiftçiden sadece 6 tanesinin sigortası olduğunu belirten EZO Başkanı Şahin, bu sayının artması gerektiğini ve sigorta yaptırmak isteyenleri Ziraat Odasına beklediklerini ifade ettiler. Konuşmaların ardından Kaymakam Pamuk, Ziraat Odası Meclisi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

erdemli ajans rasim şahin erdemli ziraat odası erdemli kaymakamı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı