GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2021 14:34   Güncelleme : 24-07-2021 15:30

Jandarma’dan Bayram Mesaisi 12 Bin 189 Aracı Denetledi.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri, Kurban Bayramı kapsamında drone destekli denetimlerini sürdürüyor. Sürücülerden trafik kurallarına hassasiyetle uymalarını isteyen ekipler, sürücü ve yolcuların bayramını da kutlayıp şeker ikramında bulundu. Bayram süresince ise denetim yapılan araç sayısı 12 bin 189'a ulaştı.

Jandarma’dan Bayram Mesaisi 12 Bin 189 Aracı Denetledi.

Jandarma trafik timleri Mersin'de trafik akışının yoğun olduğu Erdemli-Çeşmeli otoban girişi ve yayla yollarında denetimlerini arttırdı. Denetimlerde drone de kullanıldı. Trafik timleri tarafından sürücüler ve yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıkları, sürücülerin direksiyon başında cep telefonu kullanıp kullanmadıkları kontrol edildi. Sürücülerden hız kurallarına uymaları istendi.

Sürücülerin büyük çoğunluğunun kurallara uyduğu gözlendi. Sürücüler ve yolcular denetimleri yerinde bulduklarını belirterek, kurallara hassasiyetle uyduklarını dile getirdi.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Ramazan Üstüner gazetecilere açıklamalarda bulundu. Üstüner, öncelikle tüm vatandaşların kurban bayramını kutladıklarını belirterek,

"Mersin trafik timleri olarak amacımız bayram süresince vatandaşlarımızın başlangıç noktalarından gitmek istedikleri yerlere sağlıklı bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktır. Bizim sayın yol kullanıcılarımızdan isteğimiz emniyet kemerlerini arka koltuktakiler dahil mutlaka takmalarını, trafikte seyir halinde iken cep telefonu ile konuşmamalarını, dikkatlerini mutlaka yola vermelerini rica ediyoruz ve mutlak surette  hız limitlerine uymalarını kendilerinden rica ediyoruz. tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyoruz"