Bu belge başka belge
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu belge başka belge

Erdemli Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ‘’Fotoğraf çekimi’’ kursunu bitiren kursiyerlere kurs bitirme belgeleri Erdemli Öğretmen evinde düzenlenen törenle verildi.

Bu belge başka belge
Bu içerik 3413 kez okundu.

Usta gazeteci ve Fotoğraf sanatçısı Derviş Çömez tarafından 96 saat süreyle verilen kursa katılanlara belgelerini Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Okur, Müdür Yardımcısı Teslime Çetinel, kurs hocası Derviş Çömez,  HEM Gazetecilik kursu hocası Durhasan Şahin, Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven Müdür Yardımcısı Kemal Gür tarafından verildi.

Törende konuşan HEM Müdürü Ömer Okur, "Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından her meslek dalı için açılan kurslarımızdan bir tanesi de ‘’Fotoğraf Çekimi’’ kursu idi. Herkes fotoğraf çeker ancak fotoğrafa bir gazeteci ve bu işe gönül vermiş insanların gözü ile bakmanın farklı olacağı kanaati ile mesleğinde duayen olan Anadolu Ajansının Erdemli muhabiri, yaklaşık 70 ülkede savaş muhabirliği tecrübesine sahip, çektiği kayacı vadisindeki ‘’büyü’’ adını verdiği fotoğrafla 2008 yılında Kültür Turizm Bakanlığı tarafından yılın fotoğrafı seçilen kareyi çeken Derviş Çömez’in kurs vermesini istedik. Kursa katılan dostlarımızın çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Çömez hem gazeteci hem de fotoğraf sanatçısı. Bu tecrübeden kursiyerlerimizin istifade ettiğini düşünüyoruz. Belgeler hayırlı olsun’’ dedi.

Konuşmanın ardından  belgeler kursiyerlere takdim edilirken Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven ile Müdür Yardımcısı Kemal Gür bir sürpriz yaparak ‘’Gazeteciler gününüz kutlu olsun’’ diyerek  15 Temmuz Şehitlerini anımsamamız amacı ile  duvar saati armağan etti. Mehmet Güven müdürüme nazik düşüncesinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

erdemli ajans derviş çömez halkeğitim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu