GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 19:20   Güncelleme : 16-07-2021 19:20

Başkan Tollu, “Kurban Bayramımız Mübarek Olsun”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu bir mesaj yayımlayarak hemşerilerinin ve Türk İslam Dünyasının Kurban Bayramını kutlarken, fotoğrafıyla da emniyet kemerine dikkat çekti.

Başkan Tollu, “Kurban Bayramımız Mübarek Olsun”

Tollu mesajında şunları kaydetti; “Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.

Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir.

Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı’nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” Dedi.