GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 17:44   Güncelleme : 16-07-2021 20:05

15 Temmuz’un Yıl Dönümünde Erdemli Tek Yürek Oldu

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen mücadelenin 6. Yılı nedeni ile Erdemli Belediyesi Dr. Devlet Bahçeli Meydanında etkinlik düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinliklerde Erdemli Belediyesi Kadın Mehteran Takımının söylediği ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısı büyük ilgi gördü.

15 Temmuz’un Yıl Dönümünde Erdemli Tek Yürek Oldu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ilk olarak saat 10’da Türbe Mezarlığındaki şehit mezarları ziyaret edilerek Kur’anı Kerim okunması ile başladı. Daha öğle namazından önce Merkez Camiinde Mevlidi Şerif okundu ve hatim duası yapıldı.

Saat 15’de Hacıhalilarpaç mahallesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri hatıra ormanına ağaç dikildi.

Akşam saat 20’de Dr. Devlet Bahçeli Meydanında gerçekleştirilen proğram Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı kerim tilavet edildi. Etkinliği katılan Mersin Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Mustafa Atsız, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay ile AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya, CHP Erdemli İlçe Başkanı Ahmet Dursen Şahin, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, İyi Parti İlçe Başkanı Hakan Ak günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı.

Vali Yardımcısı Atsız yaptığı konuşmada, ailelerin çocuklarına sahip çıkması gerektiğini belirtti. FETÖ terör örgütünün önce gencecik çocuklarımızın beyinlerini yıkadığını kaydeden Atsız, ‘’Bunların tuzaklarına düşmemek için çocuklarımıza sahip çıkmalıyız’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, 15 Temmuz gecesinde FETÖ terör örgütünün gereken dersi aldığını söyledi.

Etkinlikte Erdemli Belediyesi kadın Mehteran Takımı ‘’Ölürüm Türkiyem’’ türküsü ile türkülerden oluşan konser sundu. Etkinlikte şiirler okundu.