GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2021 17:19   Güncelleme : 11-07-2021 17:19

Erdemli’de Vekaletle Kurban Bağışı Yapacaklar Dikkat!

Türkiye Diyanet Vakfı, Erdemli şubesi yaklaşan Kurban bayramı öncesi vatandaşların bağışlarını kolaylıkla yapabilmeleri için hastane caddesi ve hükümet konağı önüne kurban bağış standı kurarak hem bağış alacak hem de vekalet yoluyla kurban çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirecek.

Erdemli’de Vekaletle Kurban Bağışı Yapacaklar Dikkat!

Erdemli Müftüsü ve Türkiye diyanet vakfı Erdemli şubesi Başkanı Dr. Hayri Erenay  Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş temasıyla yürütülen vekalet yoluyla kurban kesim çalışmalarının yurt içi ve yurt dışında sürdüğünü söyledi.

Vatandaşların birçok kanaldan Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesine kurban bağışında bulunabileceğini ifade eden Erenay, şunları kaydetti:

“Erdemlinin Erdemli müslümanları, kıymetli Hayırsever kardeşlerim.

Dünyanın dört bir yanında umut olduğumuz mazlumlar, bizim yolumuzu gözler. Doğu Türkistanın mahkum müminleri, moğolistanın yeni mühtedi müslümanları, Afrika'nın bedeni, emeği ve toprakları sömürülmüş Bilalileri, kafkasya ve Balkanların Hilafet yetimleri, velhasıl isimleri kayıp, duaları müstecap tüm garipler bizi hasretle bekler.

Tüm mazlum umutlar için, vekaletle kurban kampanyamızda sizlerin imzası ile kesilmiş en az bir koçan makbuzu Rabbimize sadaka-i cariye vesikası olarak sunalım inşallah.

Hayırda geri kalmak, sıratta yorulmaktır.

Hayır ve iyiliğe harcanmış bir ömür inşa etmek bizim elimizde.

Rabbim s'ayimizi meşkur, amellerimizi makbul, hatalarımızı mağfur eylesin.” Bu yıl kurban kesim bedellerinin yurt içi 1125 TL, yurt dışı 925 TL olarak belirlendiğini ifade eden ERENAY, “Vatandaşlarımızı, bağış stantlarımıza bekliyoruz dedi.