GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:09   Güncelleme : 08-07-2021 21:09

Kızkalesinde Otoparkta Bulunan 12 Otomobil Yandı

Kızkalesi Mahallesinde henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı park halindeki 12 otomobilin yanarak kullanılamaz hale geldiği bildirildi.

Kızkalesinde Otoparkta Bulunan 12 Otomobil Yandı

Kızkalesi mahalle muhtarı Murat Kale, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızkalesi’nin ortasından geçen yolun alt kısmındaki otellerin ortak kullandığı otopark’ta henüz nedeni belli olmayan yangının çıktığını yangında 12 aracın yanarak kül olduğunu yangına müdahale etmek isteyen itfaiyenin yolların kapalı olmasından dolayı geç müdahale etmek zorunda kaldığını iddia etti.

Kale, ‘’Eğer yol kapatılmamış olsa idi bu kadar araç yanmayacak enaz 3-4 tane araç kurtarılacaktı. İtfaiye yangın yerine 50 metreden müdahale etmesi gerekirken yolun kapalı olmasından kayraklı 8 kilometre  yol kat ederek gelerek müdahale etti’’ dedi.

Kale şunları söyledi: ‘’Haberi aldığımızda saat 21:30 civarı idi. D-400 karayolunun alt kısmındaki otellerin ortak kullandığı otoparkta bulunan bir aracın iddiaya göre elektrik kontağından çıkan kıvılcım sonucu yangın çıkarak çevredeki tüm araçlara etki ediyor. Otoparkta bulunan araçlardan 10 tanesi kullanılamaz 2 tanesi de hafifi hasarlı olarak yandı. Yangına itfaiye geldi ve müdahalesini yaptı.’’

Muhtar Kale, bölgeye bakan itfaiye Narlıkuyu dan geliyor. Yani buraya üç dakikada geliyor ancak D-400’ün mahalleye giriş yanı yani doğu kısmı güvenlik nedeni ile bölge trafik buradaki yolu kapatıyor. Yol kapalı olduğu için 4 kilo metre mesafe giderek Ayaş mahallesinden dönüp geliyor. İtfaiye yol kapalı olduğu için 8 kilometre zaman harcıyor. Eğer itfaiye erken gelse idi belki de 3-4 aracı kurtarabilecekti. Yetkililerimiz bu durumu göz önüne almalılar’’ iddiasında bulundu.

Bir vatandaş ise, bir araçtan çıkan kıvılcım sonucu 12 aracın yandığını ve kullanılamaz hale geldiğini iddia etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.