EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-06-2021 13:49   Güncelleme : 23-06-2021 13:49

Erdemli’de Atıl Tarım Arazileri Keçiboynuzuyla Şifa Kaynağı Oluyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafindan finanse edilen "Tarım arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi" Projesi kapsamında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Proje Birimi tarafından hazırlanan yüzde 25 üretici katkılı "Atıl Tarım Arazileri Keçiboynuzuyla (FlarnuP) Şifa Kaynağı Oluyor" Projesi Erdemli’de mahalle muhtarlarına tanıtıldı.

Erdemli’de Atıl Tarım Arazileri Keçiboynuzuyla Şifa Kaynağı Oluyor

Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde düzenlenen tanıtım toplantısına ilçe kaymakamı Avni Kula, Tarım ve Orman İl Müdürü Arif Abalı, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Erhan Erdoğan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mesut Yıldız, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin,  daire amirleri ve mahalle muhtarları ile bakanlık teknik elemanları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli halkının çok çalışkan olduğunu ancak toprağın az olduğunu belirtti. Toprağı sıksan bereket fışkırıyor diyen Kaymakam Kula, keçi boynuzu ürünün de gelir getirici ürünler arasında yer aldığını kaydetti.

Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı ise Mersin’in Keçiboynuzu üretiminde Türkiye birincisi olduğunu söyledi.

Erdemli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mesut Yıldız da yaptığı konuşmada keçiboynuzunun geçen yıl 7 ile 15 lira arasında alıcı bulduğunu bu güzel gelişmenin çiftçilere daha fazla yansımasının olmasını istediklerini belirterek bu projeyi hazırladıklarını vurguları. Konuşmaların ardından proje uzmanları tarafından tanıtım yapıldı.