GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 19:26   Güncelleme : 17-06-2021 19:26

Zirai Zararlılara Karşı Sıkı Denetim

Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü mühendisleri ile Erdemli Ziraat Odası (EZO) Başkanlığı teknik ekipleri limon bahçeleri ile domates seralarında olası zararlılara karşı inceleme ve denetimlerde bulundu.

Zirai Zararlılara Karşı Sıkı Denetim

Arazi incelemesine Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Dr.Mustafa Ünlü, Laboratuvar Şefi,  Ziraat Mühendisi Rasim Arslan, Bitki Koruma Bölümünden Ziraat Yüksek Mühühendisi  Serhat Kara, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin İle Erdemli Ziraat Odası Genel Sekreteri  Ziraat Mühendisi  Aydın Çiftçi, Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Ali Tunç ile Ziraat Odası Stajyer Öğrenciler katıldı.

Arazi kontrolleri konusunda bilgi veren Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, ‘’Yapılan arazi gezilerinde çiftçilerimizin yetiştirdiği Limon da hastalık ve zararlılar, besleme konularında Çiftçilerimize ziraat mühendisleri tarafından bilgiler verildi. Çiriş ve Kayacı Mahallelerinde bin bir emekle serada yetiştirilen kalite bakımından bir numara. Çiftçilerimizle görüş alışverişi yapılmıştır. Sahada emeği geçen Çiftçilerimize yardımcı olan Alata Araştırma Enstitü Müdürlüğü’ne Katkılarından dolayı şahsım ve çiftçilerim adına teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize de bol kazançlar diliyorum’’ dedi.