GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2021 19:44   Güncelleme : 03-06-2021 19:44

Doğa Özlemi 23 Kilometre Yürüttü

Uzun süren kapanma ve pandemi süreci nedeni ile doğadan ve dostlardan ayrı kalan Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri ile Mersin Zirve Dağcılık Kulübü üyeleri doğaya olan özlemlerini birlikte Torosların 1700 rakımlı zirvelerinde giderdi. Her iki yürüyüş ekibi doğa özlemini gidermek için farkına bile varmadan 23 kilometre yürüyerek giderdi.

Doğa Özlemi 23 Kilometre Yürüttü

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Murat Aslan, ‘’Doğa özlemi bize 23 kilometre yol yürüttü farkına bile varamadık gün çok çabuk bitti’’ diye yürüyüşçülerin hislerini dile getirdi.

Tepeköy Gölpınarı Gölü’nden başlayarak Güney istikametine rota çizilen gezide parkur içinde bulunan Binek Dağı, Gökboyun Yaylası, Nohut Harmanı Yaylası, Müğlü Yaylasına ulaşıldı.

Eşsiz doğa güzellikleri bol oksijenle performans sergiledi.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Murat Aslan, günlerdir özlemi çekilen yürüyüşlere nihayet alınan karar ve pandemi kuralları çerçevesinde başladıklarını söyledi.

Yürüyüşümüzü kazasız belasız eğlenceli ve mutlu bi şekilde tamamladık diyen Aslan, ‘’Her yaştan insanlarımızı ve doğaseverleri bu güzel etkinliklerimize bekliyoruz’’ dedi.

Yaklaşık 23 kilometre gerçekleştirilen yürüyüş esnasında bölgede bulunan Yörükler yürüyüş ekiplerine ev sahipliği yaparak renk katılarını kaydeden Aslan, ‘’Gölpınarı göletinden başlayarak Binek dağı eteklerindeki inanılmaz güzelliklere renk katan göçerlerin yurtlarında kısa molalar verdik. Özellikle mara gölü yaylasından geçerek zirveye ulaştık. Erdemlilerin çok iyi bildiği tavus çayırı yaylasına paralel nohut harmanına ulaştık kısa bir moladan ardından müğlü yerleşim yerine geldik yaklaşık 23.kilometrelik yürüyüşümüze ilk kez katılan arkadaşlarımız da vardı’’ diye konuştu.

Aslan, ‘’Başta Mersin Zirve Dağcılık Spor Kulübü Derneği yönetici ve üyelerine, Erdemli Ayyıldız Gezginleri ekibine çok teşekkür ederim. Stresten uzak, doğa ile iç içe, adrenalin dolu  bir gün yaşamak isteyenleri bundan sonraki yürüyüşlerimize bekliyoruz’’ diye çağrıda bulundu.