GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 18:48   Güncelleme : 31-05-2021 18:48

Derede Sular Kesildi Yavru Balıklar Telef Oldu

Mersin'in Erdemli ilçesinde suyu tükenme noktasına gelen dere yatağındaki balıklar için seferber olundu. Balıklar için alternatif kaynaklardan su takviyesi yapılarak bölge gözetim altına alındı.

Derede Sular Kesildi Yavru Balıklar Telef Oldu

İlçeye bağlı Sarıyer Mahallesi Geriz Mevkisinden geçen Karacaoğlan Deresi'nin suyu tükenme noktasına geldi. Balık ölümleri riskine karşı vatandaşlar Erdemli belediyesine başvurup yardım istedi.

Erdemli Belediyesi ekipleri ise harekete geçerek alternatif su kaynaklardan dere yatağı ve sel bendi çevresindeki birikintilere sıkışan yavru balıklar için su takviyesi yaptı. Ardından da bölge gözetim altına alındı.

Sarıyer Mahallesi sakinlerinden Bayram Halil Toraman, aylardır yağmur yağmadığını belirterek, dere yatağının bu sebeple kurumaya başladığını belirtti.

Toraman, "Kuraklıktan dolayı deremizde kesilen su nedeniyle balıklarımız küçüklü büyüklü telef olmaya başlamıştır. Erdemli Belediyesini aradık yardım istedik. Onlarda ekipmanları ile gelip çevre kanallardan suları deremize akıtmaya başladılar. Bu sayede küçüklü büyüklü balıklarımız, geriye kalan balıklarımız kurtulmaya başladı. Eğer bir sıkıntı olursa yeniden aynı şekilde Erdemli Belediyesinden yardım isteyeceğiz yeniden" dedi.