KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 31-05-2021 18:07   Güncelleme : 31-05-2021 18:15

Hadi Kitap Bağışına

Erdemli Adalet Sarayında Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan ‘’Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü’’ töreninde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, tarafından dile getirilen ‘’Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için Kitap Bağış Kampanyası’’ düzenlendi.

Hadi Kitap Bağışına

Erdemli Adliyesinde gerçekleştirilen kitap bağış standının açılış törenine Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı Yaşar Özkan, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Dölek, Erdemli Cumhuriyet Savcıları ve Hakimleri, Erdemli İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Erhan Erdoğan,  Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük,  Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Murat Sezer, Erdemli Başkanı Soner Bağ, Adliye Personeli, Erdemli K2 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldı.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı Yaşar Özkan yapmış olduğu konuşmasında; ‘’Bu kampanyanın amacı hükümlü ve tutukluların Rehabilitasyonu ve Eğitimine destek olmasıdır. Ceza İnfaz Kurumu personelleri ile ailelerinin de bu kütüphaneden faydalanabilecekler’’ dedi.

Kitap Kampanyası Erdemli Adliyesi Zemin katta, Hükümet Konağı bahçesinde ve Erdemli Alışveriş Merkezi (Novada City) Zemin Katında 16 Haziran 2021 gününe kadar devam edecektir.