GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 19:45   Güncelleme : 27-05-2021 09:05

9 Yıllık Esrarengiz Bilal Kemik Cinayetinin Faili Kiracı Çıktı

2012 Yılının Kasım ayında vahşice boğazı kesilerek öldürülen Bilal Kemik Cinayetinin Faili kiracıları İ.G. Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı koondinesinde Erdemli Emniyetinin oluşturduğu özel ekip tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi.

9 Yıllık Esrarengiz Bilal Kemik Cinayetinin Faili Kiracı Çıktı

Erdemli’yi sarsan ve oldukça uzun zaman konuşulan 2012 yılında vahşice öldürülen Bilal Kemik cinayetinin zanlısı tanıdık bir isim çıktı.

03/11/2012 günü Mersin ili Erdemli ilçesinde Koyuncu Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan Bilal Kemik'in boğazının bıçak ile kesilerek öldürülmesine ilişkin Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Erdemli ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde görevli personellerden özel ekip oluşturularak yapılan inceleme ve araştırmalar neticesinde; olay tarihinden şu ana kadar maktulün babasına ait 3 katlı binada kiracı olarak oturan şüpheli İ.G.nin giymiş olduğu ve olaydan hemen sonra yıkadığı kıyafetler üzerinde ileri teknoloji ile yapılan kriminal incelemede, şüpheliye ait iç çamaşırında maktule ait kana rastlanıldığının tespit edilmesi üzerine, Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltına alınan şüpheli İ.G. emniyette alınan ifadesinde; 2012 yılında Bilal Kemik'i öldürdüğünü itiraf ederek suçlamayı kabul etmesi üzerine, Sulh Ceza Hakimliğince 26/05/2021 günü tutuklanarak ceza evine gönderildiği ve soruşturmanın çok yönlü devam ettiği biIgisine ulaşıldı.

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ

TARİH 3 KASIM 2012

Mersin’in Erdemli ilçesinde narenciye bahçesi içinde boğazı bıçakla kesilmiş halde bir erkek cesedi bulundu.

Edinilen bilgiye göre olay, Koyuncu Mahallesi Kuyubelen Mevkisi Gökçenler Sokak üzerindeki bir narenciye bahçesinde bir vatandaşın bahçede bir erkek cesedi bularak emniyete haber vermesi ile ortaya çıktı. 

Cesedin 26 yaşında nakliyat işleri yapan Bilal Kemik’e ait olduğu olayın evlerine 150 metre mesafede bahçe içinde gece gerçekleştirilmiş olabileceği bildirildi.

Polis ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk incelemelerde maktulün boğazından evlerde kullanılan ekmek bıçağı ile kesilmiş olduğunu belirledi. Olay yerine Mersin Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile olay yeri inceleme ekipleri de gelerek incelemelerde bulundu. 

Cumhuriyet savcısı’nın olay yerinde yaptığı ilk otopsinin ardından ceset detaylı incelenmek üzere Adana Adli Tıp kurumuna gönderildi.

Olayda kullanılan bıçağın maktulün sağ elinde bulunduğu belirtilirken, maktulün yakınları ise solak olduğunu belirtiyor.  Polisin olayla ilgili çok yönlü inceleme başlattığı bildirildi.