SPOR
Giriş Tarihi : 24-05-2021 17:01

Erdemli Yamaç Paraşütü Merkezi Olacak

Mersin ili Erdemli İlçesine bağlı Akpınar Mahallesi yamaç paraşütü merkezine dönüşüyor. Yamaç Paraşütü yapmak için bölgede hava akımlarının en verimli alan olan 2 bin rakımlı Akpınar Mahallesinde, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yapılan yol ve pist çalışmalarını yerinde inceledi.

Erdemli Yamaç Paraşütü Merkezi Olacak

Akpınar Mahallesini yamaç paraşütü merkezi haline getirileceğini dile getiren Başkan Tollu “İlçemizde spor ve sporcuya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bunlardan birisi de yamaç paraşütü. İlçemizde pandemi döneminde de faaliyetlerle ara vermeden devam ediyoruz.” Dedi.

“Spora ve Sporcularımıza Değer veriyoruz”

Yamaç Paraşütü sporcuları için harika bir spor merkezi haline geleceğini vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu “2 bin rakımda Akpınar Mahallemizde dağların hemen üzeri, bulutların hemen altındaydık. Yamaç Paraşütü etkinliklerinin merkezi haline getireceğimiz bölgemizde ki çalışmalarımızı yerinde inceledik. Gençler için pandemi döneminde harika bir motivasyon kaynağı ve bu sporda ilerlemek isteyenler için cazibe merkezi olacak.” dedi.

Erdemli Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafınca yapılan ve inceleme çalışmalarında bulunulan paraşüt merkezinin, Basın işleri Müdürlüğü sayesinde de tanıtım faaliyetleri gerçekleşecek.

Erdemli Akpınar Yamaç Paraşütü pistinin tamamlandığında Türkiye için önemli bir spor merkezi haline geleceğini dile getiren Belediye Başkanı Tollu “Yamaç paraşütü alanımız faaliyete geçtiğinde ülkemiz için önemli bir spor merkezi haline gelmesini umuyoruz. Türkiye’de bu sporla ilgilenen tüm sporcularımızı yamaç paraşütü yapmaya bekliyoruz. İlçemiz ve memleketimiz için şimdiden hayırlı olsun” dedi.