Rümeysa Taburcu Oldu, Bugün akşama Erdemli'de
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıRümeysa Taburcu Oldu, Bugün akşama Erdemli'de

Moyamoya hastası Rümeysa, artık hastalığın acısını değil, sağlıklı yaşamanın mutluluğunu hissediyor küçük yüreğinde

Rümeysa Taburcu Oldu, Bugün akşama Erdemli'de
Bu içerik 6986 kez okundu.

Erdemli'de tek gözlü bir odada yokluk ve hastalıkla mücadele ederken, çığlığını Sağlık Bakanlığı'nın duymasıyla Ankara'ya tedavi için götürülen Rümeysa artık mutluluk içinde gülümsüyor. Yapılan başarılı ameliyatla hayata tutunan, acı dolu günleri geride bırakan Rümeysa, "Ağrı ve tekerleme gibi hastalığıma el veda, hoş geldin sağlıklı dünya" dedi.

Yaklaşık iki hafta önce dayanılmaz ağrılarla geldiği hastaneden kocaman gülücüklerle ayrılmaya hazırlanan Rümeysa, sağlıkla başlayan yeni yılını pasta kesip, gülücükler saçarak kutladı. "Çok mutluyum, 2017 benim yılım oldu. Ne ağrım kaldı, ne acım, ne de adını söylemekte bile zorlandığım hastalığım. Hastanede çok iyi tedavi gördüm. Herkes benimle çok ilgilendi. Başta Sağlık ve Kalkınma Bakanımız olmak üzere herkese sonsuz teşekkürler" diye sevincini paylaştı. Küçük kızın ameliyatını yapan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahisi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Deniz Belen, "Kızımızın durumu çok iyi. İstediği gibi koşup, eğlenip yaşayabilir" dedi.

Prof. Dr. Belen, "Rümeysa'nın haberini öğrendiğimde üzülmüştüm. Ancak bize geleceğini duşunca sevindim. Nadir bir vaka ama hastanemiz bu tedavide çok tecrübeliydi. Beyne kan taşıyan şah damarlarının tıkanmasıyla gelişen ancak nedeni tam olarak da bilinmeyen bu hastalık daha çok 5 yaşlarında görülüyor ve 40 yaşlarında pik yapıyor. Şu anda istediğini yiyip, gezebilir. Hiçbir engel yok. Bir yıla kadar tüm damarlar yerini bulur, tamamen iyileşmesi biraz zaman alacak. Okuluna hemen başlayabilir. Ankara'ya çağırıp kontrollerini yapacağız" diye konuştu.

Baba Adem Cüce (37), "Dualarım kabul oldu. Biz bu mücadeleyi mutlu tamamladık, evladım iyileşti artık gitme vakti. Kızımın 'Baba ağrım var, dayanamıyorum, beni kurtar' feryatları bitti. Bizi bu mutluluğu yaşatan Sağlık ve Kalkınma Bakanımıza, hükümet yetkililerimize, doktorumuza ve yöneticilerine, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu'ya kısaca sesime ses olan Türkiye'ye teşekkür ederim" diye konuştu.

Bugün sabah saatlerinde Ankara Numune Hastanesinden taburcu olan Rümeysa, Erdemli'ye doğru yola çıktı, akşam saatlerinde Erdemli'de olacağı bildirildi.

Rümeysa'ya geçmiş olsun diyor, sağsalim Erdemli'ye ve evlerine kavuşmalarını diliyoruz.

erdemli ajans rümeysa taburcu oldu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği