GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 17:58

Başkan Serdal Kaya’dan 19 Mayıs Mesajı

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutladı.

Başkan Serdal Kaya’dan 19 Mayıs Mesajı

Başkan Kaya mesajında şunları kaydetti, “19 Mayıs 1919, Milletimizin zaferlerle dolu tarihinde yazılacak yeni bir destanın yazılmaya başlandığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü gençlere armağan ederek gençleri ne kadar önemsediğini göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin birlik ve beraberliğinin, tüm unsurlarıyla bir arada yaşama ve ortak değerlerde kenetlenme iradesinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Şüphesiz vatanın kurtarılması ve bağımsızlık yolunda büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için emsalsiz fedakârlıklar gösterilmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eseri olarak gördüğü Cumhuriyeti, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet etti. Gençlerimizin bu emanetin yüklediği yüksek sorumluluğun her zaman bilincinde olacağına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.