EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-05-2021 22:19

Erdemli’nin Fedakar Çiftçileri Bayram Demeden, Çiftçiler Günü Demeden Hergün Üretmeye Devam Ediyor

Yeni tip koronovirüs (Covid-19) kapsamında ülke genelinde devam eden tam kapanma uygulamaları çerçevesinde Mersin’in Erdemli ilçesinde çiftçiler Ramazan bayramını ve Dünya Çiftçiler Gününü 50 derece sıcaklıktaki sera içerisinde çalışarak kutladı. Çiftçilerin ürettiği sebze ve meyveler yurdun çeşitli illerine sevk ediliyor.

Erdemli’nin Fedakar Çiftçileri Bayram Demeden, Çiftçiler Günü Demeden Hergün Üretmeye Devam Ediyor

Üretici ve tüccar Sinan Uğuz , turfanda olarak yetişmekte olan başta, üzüm, malta eriği, şeftali, nektarin, ve sebze çeşitleri gelen talep üzerine ülkenin her tarafına göndermek üzere topladığını ve sevkiyatının yapıldığını belirtti. Çiftçilerin bayram, seyran demeden Türkiye ve kendileri için ürettiklerini kaydeden Uğuz, bu vesile ile tüm çiftçilerin Ramazan Bayramını ve dühya Çiftçiler Günü’nü kutladığını vurguladı.

40-50 derece sıcaklıktaki sera içinde sebze yetiştiren Zehra Gül Sezer, ‘’Sıçaklıklara aldırış etmeden başta ülkemiz Türkiye ve dünya için üretime devam ediyoruz. Tüm çiftçilerin dünya çiftçiler günün kutluyorum’’ dedi.

70 yaşındaki Ali Gül ise emekli olmasına rağmen tarlada fasulye toplayarak üretime katkı sağladığını ifade ederek, herkes çalışmalı ve üretmeli yatmakla olmaz diye belirtti.