GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-05-2021 12:22

Başkan Tollu’dan Ahde Vefa Şehit Mezarları Güllerle Donatıldı

Vatanımız için canları feda eden şehitlerimizin aileleri yalnız kalmasın dediler, bayram öncesi harekete geçtiler. Kapanma sürecinde de şehit aileleri yalnız kalmasın diye harekete geçen Mersin Erdemli Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi şehitlerimizin mezarlarını çiçeklerle yenileniyor, bakımları yapılıyor.

Başkan Tollu’dan Ahde Vefa Şehit Mezarları Güllerle Donatıldı

Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ramazan bayramı öncesi harekete geçti. Belediye serasında yetiştirdikleri çiçekleri alan ekipleri şehit ailelerimizin yolunu tuttu. Erdemli’ de ki bütün şehit mezarlının önce temizlik işlemlerini yapan ekipler ardından getirdikleri çiçekleri bir bir diktiler.

Şehitlerimizin kabri başında Kuran-ı kerim okundu, dualar edildi. Şehit ailelerini yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “  Bu ülkenin her bir metre karesi şehit kanları ile sulanmış kutsal vatan toprakları. Malumunuz 17 günlük bir kapanma sürecindeyiz. Kapanma sürecinde eşin dostun bir birine gitmesi mümkün değil ama biz özellikle bayramdan önce şehitlerimizin yakınlarınız ziyaret edelim istedik. Onların yalnız olmadıklarını,  onların kaybettikleri evlatların yerine bizi koymaları gerektiğini, bizlerinde şehit analarımızın birer evlatları olduğumuzu belirtmek adına onlarla hemhal olmanın gayreti içerisindeyiz. Tabi bölgemizde ki belediyelerimize çağrımız şudur; Şehitlerimizin mezarlarına hak ettiği ihtimamı göstermeleridir. Şehitlerimizin yakınlarına daha daha çok değer verilmesi. Bu ülke için can vermek kolay değil. Bu ülke için kan vermek kolay değil. Bizim daha da özgür ve müreffeh yaşamaları için onlar canlarını feda ettiler. Biz bu fedakârlığın bilincindeyiz ve şehit ailelerimize her zaman saygıyla,  minnetle hürmetle yad ediyoruz ”diye konuştu.

Yapılan ziyaretlerden ve çalışmalardan ise şehit ailelerimiz mutlu. Bir şehidimizin annesi gençlere nasihatti bulunuyor ve ekliyor;  “Gençler kendine çeki düzen versin. Kötü yollara gitmesinler. Hayat çok kısa.”

Diğer bir şehidimizin annesi ise, “ Vatan sevgisini çocuklara küçükten aşıladın mı, vatan sevgisini,  Allah sevgisini,  çocuklara doğru yolu gösterdin mi hiç kötü yola gitmez” diye konuştu.