SPOR
Giriş Tarihi : 02-05-2021 19:43

Türk ve Ukrayna Paralimpik Atıcılık Milli Takımı Tokyo 2020’ye Erdemli’de Hazırlanıyor

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Paralimpik Atıcılık Milli Takımı, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları hazırlıklarını Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonu’nda Ukrayna Milli Takımı ile sürdürüyor.

Türk ve Ukrayna Paralimpik Atıcılık Milli Takımı Tokyo 2020’ye Erdemli’de Hazırlanıyor

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Paralimpik Atıcılık Milli Takımı sorumlusu Kadri Akgün, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10’u Türk Milli Takımı, 10’u da Ukrayna milli takımı olmak üzere toplam 20 sporcu ile Erdemli Atış Poligonunda ortak kamp yaptıklarını söyledi.

Neşe içinde geçen kampın 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi Haziran ayının ilk haftasında Peru’da yapılacak olan Paralimpik Dünya Kupasında kota almak için olduğunu söyledi.

Paralimpik Atıcılık Milli Takımının kampta 10 sporcusunun bulunduğunu bunlardan 6 tanesinin 2020 Tokya Olimpiyatları için kota aldığını diğer 4 sporcunun da kota için mücadele edeceğini söyleyen Akgün, ‘’Peru’daki dünya kupasından en az 2 ya da 3 kota daha almayı umut ediyoruz. Çalışmalarımız bu yönde. Şu anda 6 kotamız var 3 tane daha alırsak 9 kota ile çalışmalarımızı Erdemli Atış Poligonunda sürdüreceğiz. Amacımız kata alan sporcularımızla ülkemize madalyalarla dönmek istiyoruz’’ dedi.

Ukrayna Paralimpik Atıcılık Milli Takımının daha önce 2020 yılı Eylül ayında da Erdemliye kampa geldiklerini kaydeden Akgün her iki takım da bir birlerinden istifade ediyor diyerek, ‘’Peru’daki dünya kupasının ardından Türk Milli takımıyla birlikte en az 4 yabancı takım daha Tokyo hazırlıklarını bizimle birlikte Erdemli’de kamp yaparak sürdürecek. Türkiye olarak biz de Mersin’in ev sahipliğinde olimpiyatlara hazırlanacağız’’ diye konuştu.

Ukrayna Paralimpik Atıcılık Milli Takımı Sorumlusu İrina Vynogradova da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’ye daha önce de kapma geldiklerini ve çok memnun kaldıklarını belirterek, ‘’Hazırlık kampına 10 sporcu ile katıldık. Mersin’in iklim yapısı yani Akdeniz’’in iklimi Tokyo’nun iklimine çok benziyor biz de burayı özellikle seçtik ve burada olmaktan çok memnunuz. Kamp yaptığımız atış poligonu tam bizim istediğimiz gibi. Burada Türk milli takımı ile birlikte çalışıyoruz. Çok güzel dostluklar kurduk ve bu dostlukları Tokyo da avantaja dönüştürmeyi hedefliyoruz. Şimdiden Türk milli takımına başarılar diliyoruz’’ şeklinde konuştu.

15 Mayıs’a kadar sürecek kampta milli sporculara, federasyon milli takım sorumlusu ve teknik direktör Kadri Akgün, Mustafa Atalay, yardımcı antrenörler Şekip Taner Bakal, Ferhat Geçim ve fizyoterapist Ayla Tekelioğlu eşlik ediyor.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin