GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 17:27

Kurtarılan Kedi Yavrularının Annelerine Kavuşma Anı

Mersin'in Erdemli ilçesinde bir binanın yanındaki havalandırma boşluğuna düşen 3 kedi yavrusu 2 gün mahsur kaldıkları yerden Erdemli Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından kurtarıldı. Yavruların Annelerine Kavuşma anı görülmeye değerdi.

Kurtarılan Kedi Yavrularının Annelerine Kavuşma Anı

Mazgaldan kedi yavrusu sesi geldiğini duyan ve mazgal yanından geçen bir duyarlı çocuk tarafından fark edilerek kurtarılması sağlanan kedi yavrularına süt verildi, anneleri ise yavrularını yalayarak sevdi yuvasına taşıdı.

Erdemli ilçe merkezinde 10 yaşındaki İsmet Yılmaz, köpeği ile dolaşmaya çıktığında köpeğinin tepkisi üzerine bir bina duvarı kenarındaki havalandırma mazgalına baktığında burada 3 yavru kedi yavrusunun  bulunduğunu gördü. Kedilerin annesinin yakınlarında olabileceğini düşünerek uzaklaştı. Ancak 3 gün sonra aynı yerden geçtiğinde kedi yavrularının aynı şeklide kaldığını ve anne kedinin ise mazgalın kenarında beklediğini gördü.

Anne kedinin yavrularını bulunduğu yerden çıkaramadığını gören Yılmaz bir veterinere gidip yardım istedi, veteriner ise Erdemli Belediyesi'ni arayıp durumu izah etti. Fen işlerine bağlı işçiler kedilerin olduğu bölgeye yönlendirildi.

İşçiler mazgalı tutan demir bağları keserek yavru kedileri düştükleri yerden çıkardı. Yavru kedilere süt verildiği esnada ise anne kedi gelerek yavrularını tek tek yuvaya taşımaya çalıştı. Anne kedinin yavrularına kavuşma anı ve heyecanı adeta yürükleri ısıttı.

Yavru kedilerin kurtarılmasına vesile olan Sultan Akın İlkokulu 3. sınıf öğrencisi İsmet Yılmaz, ‘’2 gün önce köpeğimle buradan geçerken tam olarak köpeğim bir koku almaya başladı. Bende köpeğimi saldım, bıraktım yani. Onun gittiği yere ben de gittim. Demirlerin içinde 3 tane kedi yavrusunu gördüm. İki gün sonra yine aynı yerde kedileri görünce veterinerden yardım istedim ardından da belediyeden yardım istedik. Belediyedeki amcalar geldi ve kedileri kurtardık. Şimdi kedilerin annesi yavrularını seviyor ve yuvalarına götürdü. Biz de yavru kedilere süt verdik. Kurtarılan yavruları annelerinin sevgisi görülmeye değerdi’’ dedi.