GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-04-2021 18:48   Güncelleme : 12-04-2021 18:56

Kadını Öldürüp Kuyuya Atan 3 Kişi Yakalandı

Mersin’in Silifke ilçesi Mara Mahallesinde Kuyuda bulunan kadın cinayetinin failleri 3 kişi Jandarma tarafından yakalandı. Edinilen bilgiye göre kıskançlık yüzünden işlendiği tahmin edilen cinayet zanlıları çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Kadını Öldürüp Kuyuya Atan 3 Kişi Yakalandı

Mersin İl Jandarma Komutanlığından açıklama şu şekilde;
"Mersin İl J.K.lığı ekiplerince Silifke İlçesi, Mukaddem Mahallesinde ikamet eden ve 02 Nisan 2021 tarihinden itibaren kayıp şahıs olarak aranan B.D.K. (1965 doğumlu) isimli bayan şahsı arama çalışmaları kapsamında;
Jandarma ekipleri yapmış oldukları araştırmalar sonucunda kayıp şahsa ait telefon sinyalinin en son 30 Mart 2021 tarihinde Silifke İlçesi Kırobası mahallesinde alındığını tespit etmiş ve kayıp şahsı arama çalışmalarını bu bölgeye yoğunlaştırmıştır. Jandarma yapmış olduğu aramalar sonucunda 5 metre derinliğindeki boş su kuyusu içerisinde üzeri taş ile kapatılmaya çalışılmış, elleri bağlı bayan bir şahsa ait cesede ulaşmıştır. Bulunan cesedin yapılan teşhisinde kayıp şahıs olarak aranan B.D.K isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiştir.


Kayıp şahsın öldürülmüş olduğunun anlaşılması üzerine Jandarma ekipleri olayın fail yâda faillerinin tespiti için yaptığı araştırma sonucunda şüpheli (3) kişiyi tespit ederek Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile şüpheli şahısların ev ve eklentilerinde arama yaparak elde edilen delil ve bulgular sonucunda (3) şahsı gözaltına almıştır.
Şüpheli şahıslar Jandarmaya verdiği ifadede kasten öldürme olayını kendilerinin gerçekleştirdiğini itiraf etmiş olup kasten tasarlayarak adam öldürme suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır."