GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2021 14:20

Erdemli’ye Kış Yeni Geldi, Sahilde Yağan Dolu Sebze ve Meyveler Zarar Verdi

Erdemli'ye sabah erken saatlerde şiddetli sağanak yağışın ardından dolu yağışı etkili oldu.

Erdemli’ye Kış Yeni Geldi, Sahilde Yağan Dolu Sebze ve Meyveler Zarar Verdi

Dolu yağışının etkili olduğu mahallelerde çiçeklenme dönemindeki narenciye bahçeleri ile açıkta yetiştirilen sebze tarlalarında zirai zarar oluştu.

Erdemli ilçesinde gece başlayan yağmur sabah saatlerinde şiddetini arttırdı. İlçeye bağlı Kumkuyu ve Arpaçbahşiş Mahallelerinde bir süre sonra yağmur yerini dolu yağışına bıraktı.  Dolu yağışının etkili olduğu bölgelerde çiçeklenme dönemindeki narenciye bahçeleri, açıkta yetiştirilen fasulye ve soğan tarlalarında dolu yağışı sebebiyle zarar oluştu.

Kumkuyu Mahallesinde limon üreticisi Babaali Yılmaz, sabah erken saatlerde yağmurun ardından dolu yağışının etkili olduğunu belirtti.

Yılmaz, "Siyah bir bulutun gelmesinden sonra başlayan dolu yağışı narenciye bahçelerine zarar vermiştir. Narenciye bahçelerimizin çiçeklenme zamanı olmasından dolayı çiçeklerimiz dökülmüştür. Açıkta bulunan sebzeler, fasulyeler, soğanlar hepsi zarar görmüştür. Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun" dedi.

Bölgede İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ön hasar tespit çalışması başlatıldığı bildirildi.

Yaylalara yağan kar yolları kapatırken yol açma çalışmaları Erdemli Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince devam etmektedir