GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 14:55

On İki Ay On İki İyilik Projesi

Akdeniz İlçe Müftülüğü, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Türkiye Diyanet Vakfı Akdeniz Şubesi işbirliğiyle "Oniki Ay Oniki İyilik" projesi başlattı.

On İki Ay On İki İyilik Projesi

Hayata geçirilen proje hakkında açıklamalarda bulunan Akdeniz İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz, “Akdeniz İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Türkiye Diyanet Vakfı Akdeniz Şubesi olarak "Oniki Ay Oniki İyilik" projesini hayata geçirdik. Projemiz ile Din Gönüllülerini ve hayırseverleri her ay bir iyilik hareketi etrafında buluşturmayı hedeflemekteyiz. Bu proje kapsamında bu yıl içerisinde her ay farklı bir iyilik ile hayırseverlerimizin karşısına çıkacağız ve bu proje ile amacımız toplumumuzun farklı kesimlerinin farklı ihtiyaçlarını gidermeleri konusunda yardımcı olmaya çalışmak.” dedi.

Yavuz,”"ON İKİ AY ON İKİ İYİLİK" adıyla başladığımız projemizin ilk ayında gıda kolileri ile ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştık. Din görevlilerimiz ve hayırseverlerimizin yapmış olduğu bağışlar ile görevlilerimizin belirlediği 50 ihtiyaç sahibi insanımızın evlerine kadar ulaştırdık bir nebzede olsa sevinçlerine ortak olduk.

 

Projemizin ikinci ayında ise, “Ben her mü’mine kendi nefsinden daha ileriyim, daha yakınım. Bir kimse ölürken mal bırakırsa o mal kendi yakınlarına âittir. Fakat borç veya yetimler bırakırsa, o borç bana âittir; yetimlere bakmak da benim vazîfemdir.” (Müslim, Cuma, 43; İbn-i Mâce, Mukaddime, 7) hadis-i şerifi gereğince bizlerde Allah Rasulünün emanetleri olan yetim kardeşlerimize ulaşma gayretini gösterdik. Bu konuda da din görevlilerimiz ve hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle 47 yetim çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşıladık.

 

Üçüncü ayımızda ise “Hediyem Kur’an Olsun” dedik diyen Yavuz, Kur'an-ı Kerim'in çağlar üstü evrensel mesajını geniş kitlelere ulaştırmak, onu okuma ve anlama konusundaki çabaları desteklemek, halkımızda ve İslam dünyasında Kur’an farkındalığını ve kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte başlatılan "Hediyem Kur'an Olsun" projesi çerçevesinde yeryüzünde hidayet rehberi Kur'an’ımızın ulaşmadığı hiçbir yer kalmasın hedefiyle hareket ettik. Ve yine din görevlilerimiz ve hayırseverlerimizin katkısıyla 184 Kur’an-ı Kerim’i ihtiyaç duylan bölgelere yolluyoruz.” dedi.

Yavuz, “Önümüzdeki aylarda da farklı iyiliklerle devam edecek projelerimize halkımızın zekatlarından, sadakalarından bu iyilik hareketine katkı sağlamalarını ve desteklerini bekliyoruz. Zaman iyilik zamanı... Zaman Akdeniz İçin İyilik Vakti... İyilik Akdeniz’e Yakışıyor...” dedi.