Mekke'nin Fethi'ne Müthiş Kutlama
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMekke'nin Fethi'ne Müthiş Kutlama

Anadolu Gençlik Derneği Erdemli şubesinin bu yıl 5. düzenlediği 'Mekke'nin Fethi' proğramına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Mekke'nin Fethi'ne Müthiş Kutlama
Bu içerik 3507 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Alyans Düğün Salonunda yapılan 5. Geleneksel Mekke'nin Fethi proğramına Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, Saadet Partisi Efsane Başkanı Parti Müfettişi Esat Güneş, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Aktaş, Ali Sapmazoğlu, MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, AGD Başkanı Ümit Kenger, Büyük Birlik Partisi Erdemli İlçe Başkanı Alpay Yalman, İlahiyatçı Hasan Basri Balcı, Erdemli Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gecenin Açılış Konuşmasını Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ümit Kenger yaptı. Kenger şunları söyledi: "Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz programımızı Erdemli'mizin farklı kesimlerinden katılan kardeşlerimizle , bu günlerde çok da ihtiyacımız olan sevgi , saygı ve kardeşlik içerisinde yapmamız ayrıca gurur vesilemiz.

AGD olarak bu yıl erkek öğrenci yurdumuzu açtık. Gençlerimizde milli manevi duygu oluşturup daha da gelişmesi için çaba harcamaktayız. Siz değerli halkımızın maddi manevi katkılarıyla çalışmalarımız artarak devam ediyor.

Ciğer parelerimiz çocuk ve gençlerimizle ilgilenmek hepimizin sorumluluğunda. Yarının söz sahipleri bugünün çocuk ve gençleridir. Bizler görevlerimizi hakkıyla yerine getirirsek , daha sağlıklı bir nesil yetiştiririz.Bu da geleceğimizden  daha umutlu olmamızı sağlıyor" dedi.

Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da yaptığı konuşmada, "Bu akşam böyle saygın bir toplulukla birlikte olduğum için çok mutluyum. Bu tür programları organize eden Anadolu Gençlik Derneği başkanı ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Dernek olarak faaliyetlerinizde üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Böylesine nitelikli bir toplumun isteği bizim için emirdir. Ben her zaman sizin emrinizdeyim." dedi.

Daha sonra grup kervan marşlar seslendirerek salondaki coşkuyu ikiye katladı. Miniklerin ve öğrencilerin şiirler okuduğu gecede son olarak İlahiyatçı Hasan Basri Balcı günün anlam ve önemine dair konuşmalarını gerçekleştirdi.

Balcı konuşmasında; "Bugün yılbaşı kutlamayarak buraya Mekke'nin fethini kutlamaya gelen bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bizler hristiyanların bir kısmının dini vecibeleri olan yılbaşı kutlamalarına karışmıyoruz. Ama başka bir dinin adeti olan bir şeyi müslümanların kutlaması bizleri üzüyor.

Bizler Mekke’nin fethini örnek alarak sabırla, sevgi ve saygıyla, konuşarak,anlaşarak, sağduyu ve kardeşlikle daha nice fetihler gerçekleştireceğiz.Önce nefsimizi fethederek başlamalıyız. Biz nefsimizi fethedip Allah ve Rasülünün yoluna teslim olamazsak Allah’ın yardımı gelmez. Bizim atalarımız Mekke'de, Çanakkale'de, Kurtuluş savaşında Allah' ın yardımıyla zafer kazandılar.

Erdemli'de bu gece ne güzel bir tablo var. Bütün siyasiler ve toplum katmanları burada. Bu birlik ve beraberliğe vesile olanlardan Allah razı olsun. Bizler nefsimizi ve neslimizi ıslah ederek bu zaferleri kazanabiliriz. AGD'nin neslimizi ıslah noktasındaki faaliyetleri çok kıymetli.Allah yardımcıları olsun" dedi.

Gecenin sonunda yapılan Siyer- i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere AGD'nin hazırladığı hediyeleri takdim edildi. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da öğrencilere birer tablet hediye edeceğini söyledi.    

                   

Dereceye giren öğrenciler şu şekildi; Ortaokullarda, İmam Hatip Ortaokulundan

1. Kübra Cantez  

2. Hümeyra Söğüt  

3. Teslime Nur Arslan

Lise kategorisinde;

1. Fen Lisesinden Ruveyda Nur Türker

2.Erdemli Lisesinden Havva Altınok

3. Fen Lisesinden Keziban Gödelek

erdemli ajans mekkenin fethi anadolu gençlik derneği
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu