EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-02-2021 18:04

Erdemli Teknofest Yarışlarına 68 Proje İle Katılacak

Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük 2021 teknofest yarışlarına Erdemli’ den 68 proje ile katılacaklarını bildirdi.

Erdemli Teknofest Yarışlarına 68 Proje İle Katılacak

Teknofest yarışmaları ile ilgili basın açıklaması yapan Açıkyörük, ‘’Bu yıl nitelikli projelere odaklandıklarını belirterek, ‘’Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu sene yine teknofest yarışmalarında gözümüz yükseklerde olacak. Teknofest 2020'de finallere kalarak ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek Cumhurbaşkanımıza projemizi sunma fırsatı elde etmiştik.

Bu yıl technofest 2021'de ise başarımızı Bir adım ileriye götürmeyi hedeflemekteyiz. Nitelikli projelere odaklandığımız bu sene Mersin'de liseler arasında tarihte ilk defa bir lisemiz (Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi) roket yarışmalarına katılarak ilimizi temsil edecek. Yine bu sene Savaşan İnsansız  Hava Araçları ve İnsansız Su Altı Sistemleri ile yarışmalar için iddialı takımlar oluşturduk. Roket takımımz Ağustos ayında Tuz gölünde yarışacak, Savaşan (İHA) ve İnsansız Su altı sistemleri yarışması ise Eylül ayında İstanbul’da yapılacak. Roket takımı dereceye girerse ödülü İstanbul’da veriyecek. Erdemli İlçemizden Teknofest 2021'e 68 proje ile katılacağız.Öğrencilerimizden başarı bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Öğrenciler yarışma konuları hakkında bilgi verirken yarışmadan derece ile dönme sözü verdi.

Toplantıya Mem Şube Müdürü Erdoğan Tekin, Teknofest ilçe koordinatörü Osman Çapraz, Veli Çelik, Danışman Öğretmen Mustafa Yalçın ve Okul Müdürü Hasan Sungur katıldı.