Belediye Vatandaşına Sahip Çıkıyor
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBelediye Vatandaşına Sahip Çıkıyor

Erdemli Belediyesi engelli vatandaşın ulaşımını rahat yapabilmesi için kapısının önüne kadar parke yol yaptı.

Belediye Vatandaşına Sahip Çıkıyor
Bu içerik 2136 kez okundu.

Arazi koşullarının elverişsiz olmasından dolayı kendilerine müracaat eden vatandaşı mağdur durumdan kurtardıklarını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  engelli vatandaşlara her zaman ayrıcalık gösterdiklerini ve onların herkes gibi tüm hizmetlere ulaşabilmeleri adına çalıştıklarını dile getirdi.

Koyuncu Mahallesi Alacaören mevkiinde bulunan evde yaşayan bir engelli vatandaşın, arazi koşullarının elverişsizliği yüzünden sorun yaşayarak yol konusunda belediyeden yardım istemesi karşılıksız kalmadı.

Belediye ekipleri engelli vatandaşın evinin kapısına kadar parke döşendi. Erdemli Belediyesi olarak yaptıkları her türlü hizmette engelli vatandaşları asla ihmal etmediklerini, bilakis onlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını ve onların yaşam standartlarını yükseltebilmek için çalıştıklarını kaydeden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yeni yaptıkları tüm ortak kullanım hizmetlerinde bu durumun görülebileceğini söyledi.

Sahil bandında engelli vatandaşlar için yaşam alanları oluşturduklarını kaydeden Başkan Tollu, özellikle de görme engelli vatandaşlar için özel yürüyüş yolu yaptıklarını vurguladı. Daha önce Kocahasanlı sahilinde de engelli vatandaşların plaja rahat gidip gelebilmeleri için düzenlemeler yaptıklarını hatırlatan Tollu, “şimdi de bir vatandaşımızın evine gidip gelmekte zorlandığı bilgisini aldık. Ekiplerimiz anında müdahale ederek vatandaşımızı bu sıkıntıdan kurtardı. Vatandaşlarımızdan istirhamımız bu gibi durumlarda bizi bilgilendirmeleridir” dedi. Yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti belediye ekiplerine teşekkür ederek ortaya koyan engelli vatandaş ve ailesi, “belediyemiz bir dediğimizi ikiletmeden hemen isteğimizi yerine getirdi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

erdemli ajans erdemli belediye
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”