GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 17:09

Erdemli’ye 30 Hektar Fıstık Çamı

Mersin Orman Bölge Müdür Kenan Akduman, Silvikültür Şube Müdürü Dr.Hakan Keleş, Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürü Veysel Önen, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, müdür yardımcısı, şefler ve orman muhafaza memurları ile birlikte Erdemli’de ormancılık faaliyetlerini inceledi.

Erdemli’ye 30 Hektar Fıstık Çamı

Tömük Orman İşletme Şefliğinde 2013 yılında tesis edilen endüstriyel ağaçlandırma sahasında meydana gelen kurumalar ile ilgili incelemelerde bulunan Bölge Müdürü Akduman, 62 hektar sahayı inceleyerek toprak profiline, farklı bakılardaki kızılçam fertlerine bakarak kurumaların nedenlerini araştırma talimatı verdi. Laboratuvar ortamında incelenmek için fertler üzerinden örnekler alındı.

Alata Orman İşletme Şefliğinde sıklık bakımına konu 24 hektar sahayı inceleyen Bölge Müdürü Akduman, açılan bakım patikalarının uygun olduğunu, sıklık bakımına konu sahalara zamanında girilerek meşcere stabilitesinin korunması gerektiği ve üretilen emvallerin standardizasyona uygun olduğunu ifade etti.

Alata Orman İşletme Şefliğinde 30 hektar fıstık çamı sahasında bakım çalışmaları ve kozalak verimine yönelik budama faaliyeti incelenerek program bitirildi.