GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2021 13:37

İnternet Kablo Hırsızlığı Zanlısı 3 Kişi Yakalandı

Fatih, Kargıcak, Barbaros ve Adnan Menderes Mahallelerindeki abonelere internet sağlayan kabloları çaldıkları gerekçesi ile üç kişi gözaltına alındı.

İnternet Kablo Hırsızlığı Zanlısı 3 Kişi Yakalandı

11 ayrı yerden kablo çaldıkları belirlenen zanlılar çıkartıldıkları mahkeme tarafından ‘’Adli kontrol şartı’’ ile serbest bırakıldı.

11 Kasım 2020 tarihinde abonelere  internet sağlayan kabloların çalınmasının ardından Erdemli emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri oluşturduğu özel ekiple kabloları çaldıkları gerekçesi ile O.A, M.A, M.E’yi takibe aldı. Yapılan takip sonucu suç işlemede kullandıkları 4 adet motosiklet ve çaldıkları iddia edilen kablolarla birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

İnternet sağlayıcı kabloların çalınmasının ardından yaklaşık 2,5 aydır mahallelerdeki öğrenciler EBA eğitimi alamamışlardı.

3’üncü sınıf öğrencisi Emine Zeyyan Uysal,  internet kablolarını çaldıkları şüphesi ile üç kişinin yakalandığı haberi ile sevindiklerini ancak mahkeme tarafından şüphelilerin serbest bırakıldığını öğrendiklerini ve bu olaya çok üzüldüklerini söyledi.

 ‘’Hırsızlara sesleniyorum bir daha bizim internet kablomuzu çalıp ta geleceğimiz ile oynamasınlar. Yine çalarlarsa onlara diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Ne olur kablolarımızı çalmasınlar. İstedikleri para ise biz harçlıklarımızı verelim yeter ki kabloları çalmasınlar’’ diyerek hislerini dile getirdiler.