GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2021 17:21   Güncelleme : 22-01-2021 17:26

Erdemli Sanayide Patlama 4 Kişi Yaralandı

Erdemli ilçesi Küçük Sanayi Sitesinde otogaz sistemleri yapan bir işyerinde patlama meydana geldi. Patlamada dört kişi yaralandı. Yaralılardan biri Mersin Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Erdemli Sanayide Patlama 4 Kişi Yaralandı

Edinilen bilgiye göre patlama, Erdemli Küçük Sanayi Sitesinde otogaz sistemleri yapan bir işyerinde bir otomobile sistem takıldığı esnada gaz sıkışması ya da sızıntısı nedeni ile ani patlama yaşandı.

Patlamayı duyan çevredeki esnaflar polise ve itfaiyeye haber verdi. Patlamada işyeri sahibi Osman Ata, yanında çalışan Serkan Ata, Kılıç Kalkan ve bir müşteri çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar Erdemli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan Kılıç Kalkan Merin Şehir Hastanesi yanık tedavi Ünitesine sevk edildi.  

Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan ile Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Öngeli hastaneye gelerek yaralılar hakkında bilgi aldı.

Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan,  oto gaz sistemlerinin riskli meslek gruplarından olduğu bilinmekte olduğunu belirtti. Erdoğan Geçmiş olsun dileklerini ileterek, patlamada ölen kişinin bulunmadığını belirterek, bir arkadaşlarında yanığın fazla olması nedeni ile Mersin’e sevk edildiğini diğer hastaların durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Yaralılar tedavi altına alınırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.