GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2021 13:25   Güncelleme : 20-01-2021 13:35

Toroslardaki Yaban Hayvanları İçin Yem Bırakıldı

Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ile hayvan hakları savunucuları 1600 rakımdaki Toros dağlarındaki Tolaz Mevkiinde doğadaki yaban hayvanları için yem bıraktı.

Toroslardaki Yaban Hayvanları İçin Yem Bırakıldı

Tüm yurtta olduğu gibi Mersin genelinde yemleme çalışması devam ederken, Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği 12 kişilik ekiple yaban hayvanlarını yemleme çalışması yaptı. 

Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ile hayvan hakları savunucuları ilçeye bağlı Güneyli Mahallesinin 1600 rakımlı Tolaz mevkiinde kış şartlarının çetin gittiği Toros dağlarında yaban hayvanlarına yemleme yapıldı.

 Yaban hayvanları için doğaya 300 kilo buğday, arpa, mısır ezmesi, 200 kilo pazar artığı yeşillik, ekmek  et, saman, ot ve yonca olmak üzere çeşitli yem atılırken sokak hayvanları için de 100 kilogramlık  et ve tavuk kırıntısı verildi. Yemleme çalışmasının aralıklı olarak devam edeceği bildirildi.

Erdemli Hayvan Hakları savunucusu Semih İğdigül, Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri ile birlikte Toroslar ’ın yüksek kesimlerinde yağan karlardan dolayı beslenme zorluğu çeken yaban hayvanlarına yönelik besleme, sokak hayvanlarına da et ve tavuk kırıntısı vererek, o canların da yaşama haklarının olduğunu söyledi.

Sahipsiz hayvanlara yem bırakarak yaşamalarına katkı sunan Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ve Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden İğdigül, ‘’Canlarımıza yaşamaları için kış aylarında yem ve yemek artıkları bırakalım. Yemleme çalışmasını sadece Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekiplerine bırakmayalım ve bizlerde katkı sağlayalım. Bizlerle birlikte canlarımız da yaşasın. Herkesi can dostların yaşamaları için katkı sunalım’’ dedi.