GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2021 16:05

Erdemli’de Sağlık Çalışanlarına Covid Aşısı Yapılmaya Başlandı

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) pandemisine karşı sağlık çalışanlarına yönelik aşılama Mersin’in Erdemli ilçesi Devlet Hastanesi’nde devam ediyor. Hastane başhekimi Dr. Erman Eker, son 24 saat içinde 600 sağlık çalışanının aşılandığını şu ana kadar aşıya karşı bir semptom şikayetinin gelmediğini söyledi.

Erdemli’de Sağlık Çalışanlarına Covid Aşısı Yapılmaya Başlandı

Erdemli Devlet Hastanesinde 10 aşılama ünitesinin hizmete sunulduğunu belirten Eker, ilk aşıyı da kendisinin olduğunu belirtti.

Sağlık personelinin aşılanması sonrasında Bilim Kurulu tarafından belirlenen öncelik sırasına göre vatandaşlarımızın aşılanmasına başlanılacağını kaydeden Eker, Vatandaşlarımız Merkezi Hastane Randevu Sistemi (ALO 182 MHRS), Hayat Eve Sığar Uygulaması (HES) ve E- Nabız uygulamasından kendi durumlarını takip edip sıraları geldiğinde randevu alarak aşılama sürecine dahil olacaklardır. Aşılar aile sağlığı merkezleri, kamu yataklı sağlık tesisleri, üniversite hastanesi ve özel yataklı sağlık tesislerinde randevu alınarak yapılacaktır. Her hangi bir olumsuzluğa mahal vermemek için hastanemiz tarafından tüm önlemler alınmıştır. Kesinlikle ben aşı oldum maskeyi çıkartayım, mesafge önemli değil, temizlik neymiş denilmemesi gerekir. Maske, mesage ve temizlik hayatımıza girdi. Kesinlikle aşılarımızı da yaptıralım’’ dedi.