GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2021 14:48

Erdemli’de Mesleki Yeterlilik Sertifikaları Verilmeye Başlandı

Ormancılık faaliyetleri içerisinde yer alan “Orman Üretim İşçiliği” ve “Orman Yetiştirme ve Bakım İşçiliği” konusunda Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkını kazananlara sertifikaları Erdemli Orman İşletme Müdürlüğünde törenle teslim edildi.

Erdemli’de Mesleki Yeterlilik Sertifikaları Verilmeye Başlandı

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, “Ormancılık faaliyetleri içerisinde yer alan “Orman Üretim İşçiliği” ve “Orman Yetiştirme ve Bakım İşçiliği” konusunda Mesleki Yeterlilik Belgesi almak 11.11.2018 tarih ve 30592 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak zorunlu hale gelmişti.

Böylece Mesleki Yeterlilik Belgesi ile kalite güvencesi, iş kazalarının en aza indirilmesi, üretimde verimlilik ve etkinliğin sağlanması amaçlanmaktadır. 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kanununa eklenen Ek 1. Madde ile tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışacaklar için Mesleki Yeterlilik Belgesi almak zorunlu hale geldi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisinde bulunan ve ormancılık faaliyetlerinde çalışan vatandaşlarımız, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için teorik ve performans sınavlarına girdi. Başarılı olan 126 kişi  “Orman Üretim İşçiliği” ve 191 kişi “Orman Yetiştirme ve Bakım İşçiliği” sertifikasını aldı.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz” denildi.