GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2021 17:02

Yavru Yaban Keçisine Jandarma Sahip Çıktı

Gökler Deresinde aç ve susuz kaldığı tahmin edilen ve yerde yatan yavru yaban keçisine Jandarma sahip çıkarak su verdi, iyileşmesi ve bakımının yapılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edildi.

Yavru Yaban Keçisine Jandarma Sahip Çıktı

Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, “Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti esnasında dere kenarında (1) adet yavru yaban keçisinin yerde yatar vaziyette olduğunun fark edilmesi üzerine;

Jandarma personelince yaban keçisine müdahale edilmiş olup, yapılan incelemede yaban keçisinin ıslak ve bitkin bir halde olduğu görülmüştür. Soğuktan etkilendiği ve yürüyemez durumda olduğu anlaşılan yavru yaban keçisi Jandarma personelince bulunduğu bölgeden alınarak Jandarma Karakoluna getirilmiş burada kurulanıp ısıtıldıktan sonra su ve yem ile beslenen yavru yaban keçisinin ayağa kalkması sağlanmıştır.

İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulanan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma ekipleri de olaya müdahale ederek bulunan yavru yaban keçisinin Silifke Doğa Koruma Milli Parklar Şefliğine teslimini sağlamıştır.

Yaban keçisinin sağlık durumu iyi olup tedavisinin bitmesine müteakip doğal ortamına bırakılacaktır.”