GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2021 16:05

Fırtına Ve Hortum Domates Serasında Hasara Yol Açtı

Mersin’in Erdemli ilçesinde sağanak yağmur esnasında oluşan fırtına ve hortum yaklaşık 2,5 dekar domates serasında ve açıkta yetişen sebze alanlarında hasara neden oldu. Hasarla ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespiti yapacağı bildirildi.

Fırtına Ve Hortum Domates Serasında Hasara Yol Açtı

Erdemli ilçesine bağlı Üçtepe Mahallesi Çamlıtepe mevkisinde meydana gelen fırtına ve hortum Nuri Çelik’e ait 2,5 dekar domates serasında yaklaşık 30 bin liralık hasar meydana geldi.

Fırtına ve hortumun oluşması ile ilgili gazetecilere bilgi veren Nuri Çelik, ‘’Domates seramın içerisinde domates hasarı yapıyordum. Aniden bastıran sağanak yağmurla birlikte kısa süreli bir fırtına ve hortum oluştu. Fırtına ve hortumdan 2,5 dekar örtü altı alana diktiğim domates seram hasar aldı. Meydana gelen olay Allah’tan geldi ve yapacak bir şey yok. Fırtına ve hortum esnasında seramın bir bölümünün direkleri yerlerinden çıktı ve sera naylonları yırtıldı sera içindeki domatesler de zarar gördü.  2,5 seramda meydana gelen zarar ise yaklaşık 30 bin lira civarında’’ dedi.

Erdemli ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespit çalışması yapacağı bildirildi.