GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2021 17:33

Din Görevlileri Bağışlanan Limonları Kendileri Topluyorlar

Erdemli ilçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, hayırsever vatandaşlar tarafından aşevi ve öğrenci evlerinde değerlendirilmek üzere bağışlanan limonları din görevlileri tarafından hasad edildiğini söyledi.

Din Görevlileri Bağışlanan Limonları Kendileri Topluyorlar

İlçe Müftüsü Erenay, tasadduk ve infak sorumlusu imamların sahada yaptıkları çalışmalara destek vermek üzere kesim bölgelerinde ziyaret ettiklerini belirterek, ‘’Hayırsever vatandaşlarımıza da hayırları yerine getiren görevlilerimize de teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Sahada çalışan din görevlileri ile bir araya gelen müftü Erenay, ‘’Kim iyi bir işe aracılık ederse onun da o işten bir nasibi olur. Kim kötü bir işe aracılık ederse onun da ondan bir payı olur. Allah her şeyin karşılığını vericidir" diye belirtti.

Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesinin, eğitimden kültüre, sosyal ve hayri hizmetlerden dini hizmetleri destekleme faaliyetlerine kadar geniş bir alanda faaliyetlerini ve hizmetlerini sürdürdüklerini ifade ederek şunları söyledi:

‘’Erdemli’nin hayırsever ve kadirşinas halkı her zaman olduğu gibi yardımlarını, bağışlarını İlçe Müftülüğü ve TDV Erdemli Şubesine artırarak vermeye devam ediyor. Yapılan yardımlarla hafızlık merkezlerimiz, öğrenci evlerimiz ve aş evimizde değerlendiriliyor. Yapılan bağışlar karşılığında kesinlikle bağış makbuzu verilmektedir.

Halkımızın yapmış oldukları hayırların toplanmasına, kesimine, dağıtımına kadar olan süreçte emeklerini esirgemeyen Din Gönüllülerimize ayrıca teşekkür ederiz.’’