SPOR
Giriş Tarihi : 12-01-2021 18:00   Güncelleme : 12-01-2021 18:29

Havalı Silahlar Erdoğan Karaöz Kupası Yarışları Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAAF) 2021 yılı faaliyet programında yer alan Havalı Silahlar Erdoğan Karaöz kupası yapışları resmi antrenman ile Erdemli Atış Poligonunda başladı.

Havalı Silahlar Erdoğan Karaöz Kupası Yarışları Başladı

Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorisinden yaklaşık 300 sporcunun katıldığı yarışma 17 Ocak 2021 tarihinde sona erecek.

Yarışma ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman turnuvanın pandemi kuralları çerçevesinde yapılacağını söyledi.

Yarışmanın iki ayrı anlam taşıdığını belirten Arman, yaklaşık 70 yılını Türk atıcılığına adamış olan ve iki ay önce yaşamını yitiren eski milli sporcumuz ve milli takım antrenörlerimizden Erdoğan Karaöz’ü rahmetle anmak adına bu kupanın adını Erdoğan Karaöz olarak adlandırdık. Erdoğan abimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. İkincisi ise yaklaşık 10 aydır pandemi nedeni ile faaliyetlerimizin birçoklarına ara vermiştik. Herkese açık organizasyonlardan hava silahlar faaliyetlerini bir süre durdurmuştuk. Ancak şartları olumlu hale getirebilecek duruma geldik ve pandemiye uygun tüm tedbirlerimizi aldık. Yarışmamıza da yurt genelinden 300 civarında sporcumuz katıldı. Sporcudan antrenöre herkes bu konuda dikkatli ve gerekli kurallara herkes riayet ediyor’’ dedi.

Antrenman alanında baktım tüm sporcuların yüzü gülüyor ‘’Yarışmaları özlemişiz’’ diyen federasyon başkanı Arman,  Uzunca bir süre yarışma yapmamak onlar için çok sıkıntı verdi. İnşallah şartlar bundan sonra daha iyi olacak, daha büyük ve güzel yarışmalar yaparız.  Hepimiz ne kadar dikkat eder ve kişisel önlemlerimizi ne kadar iyi alabilirsek pandemiden kurtulmuş olacağız. Yarışmaya katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum’’ diye konuştu.