GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2021 16:35

Torosların Zirvesinden Sımsıcak Bir Haber, Başkan Tollu Yörük Çocuklarını Sevindirdi

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Toroslar ‘daki Yörükleri ziyaret ederek Yörük çocuklarını sevindirdi. Başkan Tollu, Belediye Limon Çiçeği birimi tarafından hayata geçirilen “Çocuklar üşümesin” projesi kapsamında çalışma başlatarak çocuklara, kışlık mont, ayakkabı ve oyuncaklardan oluşan çeşitli hediyeler vererek yüzlerinin gülmesini sağladıklarını söyledi.

Torosların Zirvesinden Sımsıcak Bir Haber, Başkan Tollu Yörük Çocuklarını Sevindirdi

Başkan Tollu, yapılan çalışmayla ilgili gazetecilere açıklama yaparak,  ‘Erdemli Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve asrın iyilik hareketi adını verdikleri ‘Limon Çiçeği’’ biriminin her alanda olduğu gibi kış aylarında çocukların üşümemesi ve çocukların yüzlerinin gülmesi için seferber olduklarını belirtti.

Limon Çiçeği ekiplerinin sıfır rakımdan 2 bin 500 rakıma kadar olan Toros dağlarını karış karış gezerek Yörük çocuklarını tespit ettiğini kaydeden Tollu, ‘’Tek amacımız çocuklarımızın kışın soğukta üşümesin ve yüzlerinin gülmesidir. Çocuklarımıza üzerlerine giyecekleri kışlık mont ve ayaklarının sıcak tutulması için bot ve spor ayakkabısı ile oyuncaklar hediye edilerek yüzlerinin gülmesini sağladık’’ dedi.

Yörük çocuklarının üzerlerini tek tek giydiren başkan Tollu, ‘’Çocuklarını sevindiremeyen ve üzen milletler geleceklerinden emin olamazlar. Onlar bizim geleceğimiz ve bu güzel vatan toprağını onlara emanet edeceğiz. Çocuklarımız sağlıklı büyüyecekler ki, önce vatanlarına ondan sonra anne babalarına ve yakınlarına faydalı olsunlar. Erdemli Belediyesi olarak bizler her yerde vatandaşımızın yanındayız’’ diye belirtti.

Erdemlinin 141 bin nüfusunun bulunduğunu dile getiren başkan Tollu, 2 bin 200 kilometre kareye yakın yüzölçümünün bulunduğunu kaydederek şöyle konuştu:

‘’Nüfus olarak çok ciddi bir coğrafyaya hizmet götürüyoruz. Sıfır rakımdan 2 bin 500 rakıma ulaşan görev sahamız var. 2 bin – 2 bin 500 rakımda da bizim insanlarımız küçükbaş hayvancılık yapıyorlar.  Orada çok ciddi bir üretim var. Asıl o insanlarımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz çünkü bildiğiniz gibi ülke kalkınmasının en önemli faktörlerinden bir tanesi de üretim. Üretmezsek gelişemeyiz, zenginleşemeyiz Büyük Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşmamız asla mümkün olamıyor. Bizim üreten çalışan insanlarımıza da belediye olarak en kaliteli, en nitelikli hizmeti götürmenin gayreti içinde oluyoruz.“

Biz burada oy hesabı yapmadan, gelecek kaygısına kapılmadan, seçimi nasıl kazanacağız diye düşünmeden bizim insanımıza hak ettiği hizmeti, hizmet kalitesini sunmanın gayreti içerisinde oluyoruz diyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Bizim Limon Çiçeği ekibimiz var. Bu ekipteki gençlerimiz bu işi adeta ibadet aşkı ile yapıyorlar. Darda kalan, zorda kalan, sıkıntıda olan bu kentte yaşayan her insanımızın yardımına koşan bir ekibimiz var. Bu arkadaşlarımızın gecesi, gündüzü, cumartesi, pazarı yok.  Bizim zor durumda olan bir insanımız var ise, sıfır rakımda da olsa, 2 bin 500 rakımda da olsa insanlarımızı bulup o insanlarımızı namerde muhtaç olmadan hayatlarını idame ettirmelerini sağlayamaya gayret ediyoruz. Bu kentte aç bir tek insanımız yaşıyorsa, onun vebali bizim olarak kabul ediyoruz. Biz sıkıntıda olan insanlarımızın yardımına en güzel şekilde koşmanın gayretindeyiz. Yörük çocuklarının sevinmesi en önemli konudur. İşte bizde bunun için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kendilerine giysi hediye eden başkan Tollu’ya teşekkür ederken,  limon çiçeği ekibi ile birlikte ahırdaki oğlak ve kuzuları sevmeyi ihmal etmediler.