GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2021 18:25

Jandarma Dedektifleri 28 Hırsızlığın Failini Yakaladı

Mersin Jandarma Dedektifleri (JASAT)’ın titizlikle sürdürdükleri soruşturma sonucunda 28 evden hırsızlık faili yakalanarak tutuklandığı bildirildi.

Jandarma Dedektifleri 28 Hırsızlığın Failini Yakaladı

Mersin İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından meydana gelen faili meçhul olayların aydınlatılması, şüphelilerin tespiti ve yakalanması maksadıyla (2) ay süreyle yapılan araştırmalar sonucunda;

2015 – 2017 yılları arasında meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak (1) şüpheli şahıs tespit edilmiş ve bu şahsın alınan parmak izi veri tabanında bulunan ve faali meçhul olaylarda olay mahallinde elde edilen parmak izleri ile kıyaslanması sonucu şüpheli şahsın (6) adet evden hırsızlık olayına karıştığı tespit edilmiştir.

Jandarma Suç Araştırma Timince yapılan operasyon ile tespit edilen (1) şüpheli şahıs ikametgâhında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs Jandarmadaki ifadesinde parmak izleri ile uyuşan (6) adet evden hırsızlık olayını kendisi ve suç ortağı olan başka (1) şüpheli ile birlikte gerçekleştirdiğini, ayrıca (22) adet evden hırsızlık olayını daha kendisi ve ismini verdiği suç ortağının gerçekleştirdiğini itiraf etmiştir. Yakalanan şahsın toplam (28) adet evden hırsızlık olayının faali olduğu tespit edilmiştir. Suç ortağı şüpheli hakkında yapılan araştırmada ise şahsın hırsızlık suçundan halen tutuklu olarak cezaevinde olduğu anlaşılmıştır.

Olayla ilgili yakalanan (1) şüpheli şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.