GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2020 20:03

Erdemli Halk Kütüphanesi Baharda Açılıyor

AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Serdal Kaya, Erdemli 100 Yıl Halk Kütüphanesi inşaatında incelemelerde bulunarak kütüphane müdürü Ali Şekerci’den bilgi aldı. Başkan Kaya Erdemli Halk Kütüphanesinin Baharda hizmete girmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Erdemli Halk Kütüphanesi Baharda Açılıyor

Mersin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından 1 milyon 748 bin lira sözleşmeli binada incelemelerde bulunan Kaya, kütüphane inşaatına 2019 yılı içerisinde yapımına başlandığını tamamlanma işinin ise 2021 yılı bahar aylarında tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Gazetecilere bilgi veren AK Parti Erdemli ilçe başkanı Serdal Kaya, kütüphane binasının zemin artı 4 kat'dan oluştuğunu, 40 kişilik seminer salonu, 0-6 yaş ve 3-6 yaş bölümü, bebek bakım odası, engelli okuma, süreli yayınlar, 6-14 yaş, çocuk ve genç bölümünün yanı sıra bireysel çalışma salonu, okuma salonları ve idari bölümlerden oluştuğunu belirtti. Kütüphanede yaklaşık 150 kişilik oturma alanının bulunduğuna dikkat çeken Kaya şöyle konuştu:

‘’Önce bu kütüphanenin yerini veren yapımını sağlayan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Şöyle geriye doğru baktığımızda ne kütüphanelerin ne de müzelerin hiçbir değer taşımıyordu. Kütüphane ve müzelerimiz vardı ancak kıymeti bilinmiyordu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Devletine, milletine ve kültürüne nesiller yetiştirmek için müthiş bir mücadele sarf ediyor. Bu bağlamda yıllar önce yapılan ancak geçen zaman içinde yapılan denetimlerde içinde durulamaz raporu verilen kütüphanemizin durumu içler acısı idi. Şükürler olsun ki gelişen ve hızla büyüyen ilçemizin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılayacak olan kütüphanemizin inşaatı bitmek üzere inşallah mayıs ayında bitirilecek ve hizmete açacağız. Kütüphanemizin yapımında büyük emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a, AK Parti il başkanımıza  Mersin milletvekillerine, Kültür ve Turizm Bakanımız ile katkı sunan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Milletimiz için tarih ve Türk kültürünün önemli olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz diyen Kaya, ‘’Gelecek nesillerimizi bilgili kültürlü ve manevi değerlere sahip olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle Erdemli 100. Yıl Halk Kütüphanesi çok önemli. Hem gençliğimize hem geleceğimize hem de yeni yapılan kütüphanemize sahip çıkacağız. Kütüphanemiz ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun’’ şeklinde konuştu.