GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2020 19:00

Erdemli Belediyesi Fedakar Sağlıkçılara ‘’1,5 Ton Bal’’ Dağıttı

Erdemli Belediyesi ‘Erdemli e- ticaret dijital dönüşüm projesi’ kapmasında Mersin Arıcılar Birliğinden ilk Bal ve Polen Alımını yaparak Covid 19 Salgınında fedakarca mücadele eden Erdemli’deki sağlık çalışanlarına törenle 1,5 ton bal ve polen dağıtımı yaptı.

Erdemli Belediyesi Fedakar Sağlıkçılara ‘’1,5 Ton Bal’’ Dağıttı

Bal dağıtımı ile ilgili Sahil Bandı Yörük Müzesi yanında düzenlenen törende konuşan Erdemli kaymakamı Avni Kula, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her yönü ile büyük bir devlet olduğunu belirterek, ‘’Bunu pandeminin yaşandığı ilk günden itibaren yaşandı. Bugün ABD’de özel sağlık sisteminiz yoksa sağlık hizmeti alamıyorsanız sağlık hizmeti almanız mümkün değilken ülkemizde tüm hastanelerimizde tüm insanlara sağlık hizmeti ücretsiz verilmekte ve İşte bunlardan bir tanesi Erdemli Belediyesi ilçemizde görev yapan sağlık çalışanlarının bağışıklık sisteminin gelişmesi için Mersin Arıcılar Birliğinden bal alarak bin 300 sağlık çalışanlarına yaklaşık bin 500 kilogram bal ve polen dağıttı teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında, pandemi nedeni ile kendi hayatlarını bizler için kalkan yapan fedakar  sağlık çalışanlarımıza ne yapsak azdır diyerek Mersin Arıcılar Birliğinden aldıkları bal ve polenleri sağlık çalışanlarına dağıttıklarını söyledi.

Erdemli belediyesinin düzenlediği e ticaret eğitim programına katılan Mersin’li arıcıların e ticaret üzerinden ilk satışlarını belediyemize sattılar diyen Tollu, ‘’Tarımda senede üç sefer verim elde ettiğimiz bu toprakların ürünlerini, dünya pazarıyla buluşturmak adına  ‘E Ticaret Dijital Dönüşüm Projesi’ başlattık. Bu dönüşüm projesi kapsamında Erdemli ‘de ürettiğimiz ürünlerin tamamını dünya pazarı ile buluşturmanın gayretini yaşıyoruz. Arıcılık Erdemlimizde gerçekten çok önemli bir geçim kaynağı. Çok önemli bir ekonomik bir değer. Erdemlimizde şu anda kayıtlı olan, derneğe kayıtlı olan 800 tane arıcımız var. Mersin genelinden bunu düşündüğümüzde 4 binden fazla üyesi olan bir arıcılar teşkilatımız var. Bu teşkilatın mensuplarıyla biz el birliği, gönül birliği içerisinde oluyoruz. Erdemlimizde katkısız olan, doğal olan ballarımızı dünya pazarı ile buluşturuyoruz. Şu anda arı üretimi olan bir merkezdeyiz. Çünkü dünyanın en iyi balı ve en iyi limonu ilçemizde yetişmektedir. Bu güzellikleri biz de ilçemizde görev yapan tüm sağlıkçılarımız ile paylaşmak istedik. Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.  

Mersin Arıcılar Birlik Başkanı Adem Kurt ise “Biz Mersin’de 4 bin üyemizle, dünyanın ve Türkiye’nin en güzel ballarının üretimini yapmaktayız. Erdemli Belediyesi ciddi bir şekilde bize desteklerini sundular. Birlik üyelerimizin ürettiği ballar artık sanal olarak pazarlanıyor. İlk sanal satışımızı da Erdemli Belediyesine yaptık çok teşekkür ederiz’’ diye belirtti.

Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Erman Eker belediye başkanı Mükerrem Tollu’ya sağlıkçılara bal dağıtımından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından sağlıkçılara pandemi kuralları çerçevesinden bal dağıtımı yapıldı.

Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Erman Eker de Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun sağlıkçıları düşünerek yaptığı bu çalışmadan domayı teşekkür etti.