GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2020 18:30

Erdemlili Yaşlı Çift Korona Virüsü Yendi

Erdemli’de korona virüse yakalanan 92 yaşındaki Halil Topçu ile eşi 85 yaşındaki Elif Topçu, hastanede 21 gün süren tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuşup, evlerine geri döndü.

Erdemlili Yaşlı Çift Korona Virüsü Yendi

Tedavileri doktor kontrolünde evde süren ve konuşmakta güçlük çeken Topçu çifti insanları maske ve temizliğe dikkat etme konusunda uyardı. Yaşlı çiftin bakımını ise korona virüsü hafif atlatan çocukları tarafından yapılıyor.

92 yaşında koronavirüsü yenen Halil Topçu konuşmakta zorluk çekerek, ‘’Bu illet bulaşıcı ve herkes çok dikkat etsin. Biz kurtulduk hastanede yatan hastalar da kurtulur. Bana bulaşmaz denilmesin ve mümkün mertebe maskesiz kimse sokaklara çıkmasın’’ dedi.


Koronayı nereden kaptığımızı bilmiyorum ancak tedavi için gittiğim hastaneden olabilir diyen 85 yaşındaki Elif Topçu ise, bu hastalığa yakalanmamak için insanlarımız maskelerini takıp temiz temiz giyinsinler ve kalabalıklara girmesinler diyerek öğütlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür eden Elif Topçu, ‘’Allah ondan razı olsun, sağlık sıhhat versin. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Onun sayesinde hastanelerde çok iyi baktılar, doktorlarımıza da teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Annesi Elif Topçuyu tedavi için hastaneye götürdüklerini, bu esnada virüs kaptığını düşündüklerini belirten çiftin oğlu Mehmet Topçu, "Eve geldik, geldikten sonrada babama ve kardeşlerime de virüs bulaştı.

Babam 92 yaşında annem 85 yaşında. Kardeşlerim ayakta atlattı, annem ve babamı hastaneye götürdük" dedi.

Doktorların anne ve babasına iyi baktıklarını anlatan Topçu, "doktorlar tamam, virüs bitti dediler, eve gidebilirsiniz dediler. Taburcu olunca bizde eve getirdik. Doktorların gözetimi altında bakımlarını evde sürdürüyoruz. İnsanlar maskelerini taksın, sosyal mesafeye uysun, kalabalıktan kaçınsınlar, topluma girmesinler. Tavsiyem bunlar" diye konuştu.

Çiftin kızları Dudu Tanrıkulu ise, "Hastalığın nereden geleceği belli olmuyor. Herkes hijyene dikkat etsin. Biz bir aydır bu hastalıkla mücadele ediyoruz. Bizler genç olunca kolay atlattık. Anne babamız ağır atlattı. İnsanlara tavsuyemiz maskesiz dolaşmasınlar. Kendi hijyen ve temizliklerine dikkat etsinler. Çok şükür evimize geldi anne babamız, sağlığına kavuştu" şeklinde konuştu.