GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2020 13:33

Hırsızlar Bahçelere Dadandı

Mersin Akdeniz İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan bahçe hırsızlığını önleme devriyesi esnasında bahçelerden portakal ve nar çalan şahıs 800 kg portakal 50 kg nar ile birlikte yakalandı.

Hırsızlar Bahçelere Dadandı

Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Akdeniz İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; hasat döneminde olan meyve bahçelerinde meydana gelebilecek meyve hırsızlığı olaylarının önlenmesi amacıyla icra edilen devriye faaliyeti esnasında;

Akdeniz ilçesi Iğdır Mahallesinde aşırı yüklü bir şekilde seyreden bir otomobil Jandarma ekiplerince bir müddet takip edildikten sonra şüphe üzerine durdurulmuştur. Araçta yapılan kontrolde araç içerisinde portakal ve nar konulmuş çuvalların bulunduğu, çuval içerisindeki portakalların gelişi güzel koparılmış olması ve araç sürücüsü şahsın paniğe kapılması ve şüpheli hareketler sergilemesi üzerine Jandarma ekiplerince soruşturma derinleştirilmiştir. Araç sürücüsü şahıs portakal topladığı bahçenin kendisine ait olduğunu ispat edememiş ve araçta bulunan portakalları bahçeden çaldığını itiraf etmiştir.

Hırsızlık şüphelisi şahıs gözaltına alınmış olup araçta bulanan (800) kg portakal ve (50) kg Nar ise bahçe sahibi tespit edilerek şahsa teslim edilmiştir.

Yakalanan (1) şüpheli şahıs hakkında hırsızlık suçundan adli soruşturma başlatılmıştır.