GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2020 12:45   Güncelleme : 21-12-2020 12:47

Gasp Çetesini Çökerten Polisler Ödüllendirildi

Erdemli’de 1 yıldır polisin takibe aldığı ‘’Gasp Çetesi’’ ni yakalayarak çökerten başta Emniyet Müdürü Barış Murat Başol olmak üzere, ikisi mahalle bekçisi olmak üzere toplam 17 personele kaymakam Avni Kula tarafından başarı belgesi verilerek ödüllendirildi.

 Gasp Çetesini Çökerten Polisler Ödüllendirildi

Kaymakamlık makamında verilen belge töreninde konuşan Kula, ‘’Eğer Erdemli halkı rahat uyuyur ve huzur içinde  yaşamını sürdürüyor ise, bu görevini canı pahasına titizlikle yürüten emniyet ve jandarma güçlerimizin sayesindedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize uzun ömürler, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim’’ dedi.

Erdemli polisi ilçemizin başına bela olan ‘gasp çetesini’ 1 yıldır titizlikle sürdürüyordu, en son Alata Mahallesinde polisimizin dur ihtarına silahla karşılık vererek yakalanan çeteyi çökerttiler diyen Kula, ‘’Çetenin doysayı kabarık. Bunların başında Erdemli merkezde kuyumcu soygunu olmak üzere akaryakıt istasyonları soygun ve yağmaları var. Gasp çetesi failleri yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polisimizi tebrik ediyor görevlerinde başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından kaymakam Avni Kula tarafından 17 emniyet personelini ‘’Başarı belgesi’’ ile ödüllendirdi.