SPOR
Giriş Tarihi : 20-12-2020 18:06   Güncelleme : 20-12-2020 18:25

Türk Ve Rus Trap-Skeet Milli Takımları Erdemli’de

Türk ve Rus Trap-Skeet Milli Takımlarının Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonundaki kampı kampı devam ediyor. 21 Aralıkta bitecek olan milli takım kampları Ocak ayı içerisinde yeniden kampa girecek.

Türk Ve Rus Trap-Skeet Milli Takımları Erdemli’de

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Tra-Skeet  Dalları As Başkanı Kadir Bilek, Rus ve Türk milli takımlarının ortak kamp yapması rekabeti artırdığını diğer ülke sporcularının baskılarının kırılması açısından çok iyi geldiğini söyledi.

Bilek, "Rus Milli Takımı'da burada kamp yapıyor, yaklaşık 29 kişiler. Bizim Trap Skeet Milli Takımımızda burada. Karma müsabaka yapılıyor. Birlikte çalışmanın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Böyle bir çalışmamız var. Tabi çok faydalı ve verimli bir kamp. Milli takımların kampında sporcuların  rekabete girdiklerini görüyoruz bu da morellerin yükselmesini sağlıyor" dedi.

Türkiye Trap Skeet Milli Takım Antrenörü Ali Rıza Bilgin ise,

"Rus Milli Takımının olimpik kadrosu ile milli takım sporcularımız birlikte kamp yapıyor.  Bu kampın hedefi Hindistan'da yapılacak dünya kupasında sıralama veren müsabakalarda başarılı olmak, Hırvatistan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda kota almak. Bu program bu çalışmalar olimpiyatlarda atabilmek, yarışabilmek için yaptığımız bir programdır" diye konuştu.

‘’Hem Trap hem Skeet sporcularımızın hedefi burada başarılı olup olimpiyat kotasını alabilmek" diyen Bilgin, "Biliyorsunuz olimpiyatlarda atabilmek için Dünya Atıcılık Federasyonu'nun koyduğu baraj puanları var, bu puanları tamamlarsanız olimpiyatlara katılabiliyorsunuz. Bizim hedefimizde odur. Başka ülkelerdeki insanlarla beraber olmak psikolojik olarak toplumumuzu etkiliyor. Sporcularımızın üzerindeki bu etkilenmeyi birlikte antrenman ile kırıyoruz. Psikolojik olarak rahatlama sağlanıyor. Aynı yerde aynı şekilde çalışmanın verdiği bir avantaj var. Biz de bunu değerlendiriyoruz. Birlikte çalışmanın çok faydalı olduğu kanaatindeyim" ifadesine yer verdi.  

Rus Milli Takım liderlerinden aynı zamanda takım psikologu Elena Siverskaya da, "Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'na bize kamp imkanı sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Biz 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na hazırlanıyoruz. 29 sporcu ile buraya katıldık. Burada farklı antrenmanlar gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Türk sporcularla birlikte çalışıyoruz. Türk sporcularla antrenman yapmak güzel. Bir sonraki antrenman kampı için buraya yeniden gelmek istiyoruz. Muhtemelen de ocak ayında yeniden burada kamp yapacağız. Kampımız neşe içinde geçiyor" dedi.

Milli sporcu Yavuz İlnam'da, "Bu sene bizim için iki tane yarışma var. Bir tanesi Hindistan'da yapılacak Dünya Kupası, bize dünya sıralamasındaki yerimizden dolayı olimpiyat kotası verecek. Dünya sıralamasındaki yerimiz şuanda iyi. Oradaki sıralamamızı biraz daha arttırıp kotayı garantilemek istiyoruz. Onun haricinde bir kota şansımız daha Hırvatistan Osiyek'te yapılacak Avrupa Şampiyonası. Ayrıca orası içinde çalışmalara başladık. Orada birer tane kota verilecek" dedi.

Çalışmalara bu yıl erken başlandığını da ifade eden İlnam, "Normalde bu dönemde kamp yapmıyoruz ama şuanda erken başladık. Rus Milli Takımı da aynı sebeplerden dolayı buradalar. Onlarla beraber kamp yapıyoruz. Başka ülkelerle birlikte kamp yapmak bizim açımızdan çok iyi oluyor. Çünkü aramızda  yarışmalar yapıyoruz, aktiviteler yapıyoruz. Bu da antrenmanın heyecanını ve verimliliğini arttırıyor" şeklinde konuştu.