Erdemli'nin yardımları yerini buldu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'nin yardımları yerini buldu

Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesinin ortaklaşa organize ettiği ‘’Halepte insanlık ölmesin’’ insani yardım kampanyası tırı ile İdlib’e giden Erdemli yardımı Din görevlileri Osman Çarpar ile Süleyman Mazak tarafından bizzat ihtiyaç sahiplerine tek tek dağıtıldı.

Erdemli'nin yardımları yerini buldu
Bu içerik 2725 kez okundu.

Mağdur, mazlum ve muhacir Müslümanların sıkıntılarını paylaşmak ve Anadolu’nun gönlü geniş cömert insanları kardeşlerine yardımı esirgemeyerek onların soğukta üşümemeleri, yağmurda ise ıslanmamaları için yardımlarını esirgemedi.

Suriye’de yaşanan insanlık dramını bir nebze de olsa dindirmek amacı ile Erdemli halkının katkıları ile hazırlanan 4 tırdan üçü daha önce yola çıkartılmış 4’üncü tır da ise yardımları dağıtmak üzere Osman Çarpar ile Süleyman Mazak hocalar da bizzat giderek yardımları İdlib’de dağıtımını yaptı.

Suriyeli kardeşlerimizin Allah yardımcıları olsun  diyen Osman Çarpar kişisel hesabından yaptığı paylaşımdan çok etkilendiğini dile getirerek, ‘’Ayakkabısız, çorapsız çamurun ve suyun içinde gezen çocukların mahzun bakışları çok acı vericiydi. Çamurun, Betonun ve zeytin ağaçlarının altında yaşamak ne kadar zor olmalı. Ancak her şeye rağmen rabbimize şükrediyorlardı.Şimdiye kadar Suriye hakkında hiç bir şey bilmediğimizin farkına vardık. Yardımların ara vermeden devam etmesi gerekiyor.Yardım eden herkesten Allah razı olsun. Rabbim kimseyi vatansız, yurtsuz ve yuvasız bırakmasın’’ diyerek hislerini dile getirdi.

erdemli ajans erdemli müftülüğü türkiye diyanet vakfı idlib yardım
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi