GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2020 16:53   Güncelleme : 17-12-2020 17:01

Erdemli Polisi Silahlı Gasp Çetesini Çökertti, Çete Suç Makinası Çıktı

5 gasp eylemine katılan silahlı gasp çetesi3 kişi Erdemli Polisinin sıkı takibi sonucu silahlı çatışma sonrası yakalandı. Erdemli Polisine 9 kurşun sıkan zanlılar Özel Harekat Polislerinin de katıldığı operasyonda yaralanma ya da ölüm olayı yaşanmadı.

Erdemli Polisi Silahlı Gasp Çetesini Çökertti, Çete Suç Makinası Çıktı

Erdemli ilçesinde polis dur ihtarına silahla karşılık veren iki kişi yapılan operasyonla yakalandı.

Erdemli Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Asayiş Büro Amirliği ekipleri gaspve yağma şüphelisi motosikletli kişileri yakalamaya yönelik Alata Mahallesi çevre yolu üzerinde motosikletli 2 şahsa dur ihtarında bulundu.

Polisin dur ihtarına silahla karşılık veren şahıslar plakasız motosiklet ile kaçmak isterken kaza yapınca kullandıkları bırakıp yaya olarak limon bahçesi içerisinde izlerini kaybettirmeye çalıştıkları ancak  operasyonla olayda kullandıkları pompalı tüfek ile birlikte yakalandı.

Etrafı polis ekiplerince sarılan bahçe içerisinde, termal drone desteği ve Özel Harekat  Polisinin de destek vererek gerçekleştirilen operasyonda, şahıslardan A.Y.  1 adet pompalı tüfek ve mühimmat ile birlikte ele geçirildi.

Kaçan şahıslardan E.A ile şahıslara yardım ve yataklık yapan G.T isimli şahıslar devam eden operasyonlar sonucu yakalandı. Yani toplamda üç kişi yakalanmış oldu.

Gasp çetesinin başta 30 Temmuz 2020 tarihinde Erdemli merkezinde bir kuyumcu soygunu gerçekleştirmek istemiş işyeri sahibinin direnmesi sonucu bacağından vurarak kaçmışlardı. Gasp ve yağma çetesinin 3’ü polis bölgesi 2 tanesi de jandarma mıntıkasında eylemlerini gerçekleştirmişti. Zanlıların özellikle akaryakıt istasyonlarını hedef aldıkları bildirildi.

Silahlı çatışmada polis otosunun 9 isabet aldığı ancak yaralı ya da ölü kimsenin bulunmadığı bildirildi.

Olay ile ilgili soruşturma genişletilerek devam etmektedir.