GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2020 23:51

Erdemli Balıkçı Barınağında Fırtına 5 Tekneyi Batırdı

Erdemli Balıkçı Barınağında aşırı yağan sağanak yağış ve oluşan lodos nedeni ile Balıkçı Barınağında bağlı 5 balıkçı kayığı sulara gömülürken batma tehlikesi atlatan 5 balıkçı teknesi ise traktörlerle karaya çekildi.

Erdemli Balıkçı Barınağında Fırtına 5 Tekneyi Batırdı

Erdemli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yalçın Sakın, yağan yağmur ve oluşan rüzgar nedeni ile 5 balıkçı kayığının battığını batma tehlikesi geçiren 5 balıkçı teknesinin ise traktörlerle karaya çekildiğini söyledi.

Erdemlili balıkçıların geceyi oluşacak tehlikelere karşı teyakkuzda geçireceğini belirten Sakın, ‘’Kayıkların batması esnasında can kaybı ya da yaralanma olmadı buna çok sevindik. Yarın gün ışığında sulara gömülen tekneleri çıkartacağız. Arkadaşlarımız teknelerini sıkı sıkıya bağlıyorlar. Balıkçılar olarak tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz. Temennimiz daha kötü bir şey olmaz. En çok sevindiğimiz taraf can kaybımız yok. Barınak içerisinde olmamıza rağmen teknelerin bağlı olduğu ipler yani halatlar kopuyor. Yağmurla birlikte fırtınanın gelişinden kayıklar battı. Batma tehlikesi geçiren balıkçı teknelerini de traktörler kanalı ile karaya çektik. Hepimize geçmiş olsun’’ dedi.